Zaloguj się

PEKAES przenosi poznański oddział

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

W połowie września 2014 r. zmieniła się lokalizacja poznańskiego oddziału PEKAES - jednego z wiodących operatorów logistycznych w kraju. Nowy większy terminal wraz z częścią biurową mieści się przy drodze krajowej S11 w pobliżu miejscowości Koninko.

   Zmiana lokalizacji to efekt rosnących oczekiwań rynku oraz klientów PEKAES. Nowa siedziba oddziału została przeniesiona do bardzo uprzemysłowionej części Wielkopolski, gdzie wiele firm zgłasza rosnące zapotrzebowanie na szeroki wachlarz usług logistycznych. Siedziba znajduje się niespełna 5 kilometrów od zjazdu na autostradę, u styku A2 i dróg szybkiego ruchu. Gwarantuje to szybki i wygodny dojazd do Poznania oraz pozostałych, największych miast regionu. Klienci PEKAES mogą obecnie korzystać z terminala załadunkowego o łącznej powierzchni 4500 mkw. z nowoczesną infrastrukturą oraz 32 doków. Część biurowa zajmuje 550 mkw.


- Zmiana oddziału na większy jest naturalną konsekwencją umacniania naszej pozycji na krajowym rynku TSL i związanym z tym wzrostem liczby realizowanych zleceń. Dotychczasowy terminal stał się dla nas za mały. W obecnej lokalizacji dysponujemy większą powierzchnią magazynową, ale co równie istotne, skróciliśmy czas dojazdu samochodów liniowych. Nowe położenie oddziału to również usprawnienie pracy operacyjnej i dystrybucji, co wiąże się z możliwością obsłużenia większej ilości klientów przy tym samym, a nawet wyższym poziomie świadczonych usług. Takie działania doskonale wpisują się w strategię optymalizacji kosztowej i poprawy efektywności we wszystkich aspektach biznesowej działalności spółki - mówi Arkadiusz Filipowski, członek zarządu PEKAES SA.


   Dzięki nowej lokalizacji, PEKAES może szybciej i sprawniej reagować na zmieniające się potrzeby i oczekiwania swoich klientów. Zmniejszy się czas dojazdu po przesyłkę, co w efekcie przyśpieszy proces wysyłki towarów. Jest to niezwykle istotne w przypadku strategicznych odbiorców, którzy oczekują od operatora bardzo krótkiego czasu reakcji na zamówienie. Duży, nowocześnie wyposażony terminal załadunkowy pozwala PEKAES oferować kompleksową usługę logistyczną z całym wachlarzem narzędzi dodanych w ramach zarządzania łańcuchem dostaw, jak również zaprojektować indywidualne, dedykowane rozwiązanie do obsługi biznesowej klienta.
   Konsekwencją przeprowadzki będą także zmiany organizacyjne w pozostałych terminalach PEKAES na terenie Wielkopolski. Dotychczasowy oddział w Śremie zostanie przekwalifikowany na magazyn logistyczny, natomiast w nowoczesnym centrum dystrybucyjnym Panattoni Park Poznań III zostanie wydzielone miejsce na logistykę kontraktową oraz zostaną wybudowane dwie dodatkowe hale.
   Z powodu rosnącego zainteresowanie ofertą PEKAES, spółka w ostatnim czasie zmieniła również lokalizację oddziałów w Rzeszowie i Białymstoku oraz została najemcą wspomnianego centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Poznań III oraz magazynu wysokiego składowania w Gdyni.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 29 wrzesień 2014 09:15
Zaloguj się by skomentować