Zaloguj się

Proekologiczna strategia Goodman doceniona

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Goodman, globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych i biznesowych, otrzymał specjalne wyróżnienie za opracowanie wraz z Niemieckim Stowarzyszeniem Budownictwa Zrównoważonego (DGNB) strategicznego planu proekologicznego budownictwa. DGNB przyznał firmie Goodman i jej nowym inwestycjom w Niemczech 19 srebrnych certyfikatów. Dzięki nim, powierzchnia aktywów zarządzanych przez Goodmana w Europie kontynentalnej posiadających zielone certyfikaty zbliża się 1 mln mkw. Goodman ubiega się także o certyfikaty BREEAM dla dwóch swoich inwestycji w Polsce: dla firmy Amazon we Wrocławiu i Grupy Muszkieterów w Poznaniu.

   Zainicjowany w 2012 r. strategiczny plan zrównoważonego budownictwa firmy Goodman zawiera listę uzgodnionych wytycznych i działań pozwalających na precertyfikację nowych obiektów przez DGNB. W konsekwencji, plan ten skrócił czas i koszty procesu certyfikacji. Goodman jest jedyną działającą w Niemczech firmą z branży nieruchomości logistycznych, która podpisała taki plan z DGNB.

- Jako długoterminowy inwestor na rynku nieruchomości logistycznych przywiązujemy dużą uwagę do zrównoważonego budownictwa, które jest ważnym elementem naszej działalności i strategii korporacyjnej - powiedział Dirk Mölter, dyrektor Działu Technicznego i Zrównoważonego Budownictwa Goodman na Europę kontynentalną. - Nasz plan strategiczny upraszcza proces certyfikacji i podnosi wartość naszych nieruchomości.

   Srebrne certyfikaty DGNB sprawiają, że firmy wyprzedzają niemieckie ogólne regulacje w zakresie zrównoważonych rozwiązań. Dzięki nim, Goodman jest w stanie dostarczać klientom nieruchomości klasy A, które redukują zużycie surowców naturalnych i pomagają klientom osiągnąć ich własne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.
   W Niemczech Goodman posiada obecnie 22 nieruchomości, które posiadają certyfikaty DGNB. Z kolei w Europie kontynentalnej, Grupa posiada lub ubiega się o zielone certyfikaty dla swoich obiektów w Czechach, Francji, Holandii i w Polsce. W momencie, kiedy Goodman zrealizuje swoje cele w zakresie zielonej certyfikacji, powierzchnia zielonych aktywów, którymi zarządza przekroczy 1,5 mln m2.

- Jako lider w sektorze logistycznym, uważamy, że naszą odpowiedzialnością jest oparcie modelu działalności na rynku nieruchomości o zasady zrównoważonego rozwoju. Nie tylko rozumiemy i zaspokajamy bieżące potrzeby operacyjne naszych klientów, ale również wspieramy ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju - powiedział Philippe Van der Beken, dyrektor zarządzający Goodman na Europę kontynentalną.

   Zrównoważony rozwój jest kluczowym aspektem działalności Goodmana i jego klientów. Goodman będzie nadal dążył do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w zakresie rozwoju i zarządzania swoimi nieruchomościami tak, aby sprostać oczekiwaniom klientów i środowisk lokalnych, w których działa Grupa.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 13 październik 2014 12:33
Zaloguj się by skomentować