Zaloguj się

Siódemka wspiera logistykę sklepu pawo.pl

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Firma Pawo, producent odzieży męskiej, podjęła decyzję o rozwoju sprzedaży internetowej powierzając opiekę nad procesami logistycznymi firmie kurierskiej Siódemka, należącej do grupy kapitałowej DPD Polska. Obok obsługi e-commerce, Siódemka odpowiada również za dostawy w sieci wewnętrznej, zapewniając w ten sposób wielokanałową obsługę logistyczną (Omni-Channel Logistics).

   Marka Pawo jest obecna na polskim rynku od 25 lat. Firma prowadzi sprzedaż za pośrednictwem 27 salonów firmowych oraz poprzez sieć franczyzową. Sklepy marki Pawo działają w największych centrach handlowych w kraju, m. in. w Złotych Tarasach w Warszawie czy w Silesia City Center w Katowicach. Sklep internetowy pawo.pl to odpowiedź na rosnące potrzeby klientów w zakresie realizacji zakupów przez Internet. Sieć salonów stacjonarnych Pawo obejmuje duże miasta w całej Polsce. Istnieje jednak wielu klientów z mniejszych miejscowości, którym zależy na robieniu częstych i szybkich zakupów w Pawo. Decyzja o wprowadzeniu sklepu on-line wynika również z rosnącej grupy osób przyzwyczajonych do robienia wszelkich zakupów drogą elektroniczną.


- Firma kurierska Siódemka była naturalnym partnerem w zakresie dostaw przesyłek dla klientów w sklepie on-line. Do tej porty nasze firmy współpracowały w obszarze obsługi wewnętrznej korespondencji. Siódemka z powodzeniem realizuje m.in. proces dostawy towarów między magazynem a sklepami i pomiędzy poszczególnymi sklepami. Dzięki elastycznym warunkom współpracy z Siódemką możemy zaoferować klientom naszego e-sklepu darmową dostawę, niezależnie od wartości zakupów - mówi Konrad Ciok, menedżer zarządzający sklepu internetowego pawo.pl


   Produkty Pawo są wysyłane z centrum logistycznego w Pabianicach, czyli z tego samego, które obsługuje salony sprzedaży tradycyjnej. Inauguracji pawo.pl towarzyszyło wprowadzenie nowego systemu magazynowo-rozliczeniowego zintegrowanego z e-sklepem. Firma planuje integrację sklepu internetowego z aplikacją Siódemki 7 Business Ship Control zapewniającą wygodną i sprawną obsługę przesyłek.


- Dzięki rozwojowi modelu omni-channel jesteśmy świadkami swoistej rewolucji w handlu. Przykładem takiego rozwiązania jest właśnie firma Pawo, która prowadzi sprzedaż wielokanałową za pośrednictwem sieci stacjonarnej oraz sklepu on-line. Wzmacnia w ten sposób swój potencjał i zasięg sprzedaży zapewniając klientom zdecydowanie lepsze doświadczenia i szeroką dostępność produktów. Siódemka wpisuje się w ten trend zapewniając pełne wsparcie logistyczne dla sprzedaży wielokanałowej, zapewniając nie tylko najwyższej jakości dostawy, ale również szereg aplikacji informatycznych zwiększających efektywność całej logistyki - mówi Łukasz Zembowicz, członek zarządu ds. sprzedaży, Siódemka S.A.


   Celem Pawo jest udostępnienie pełnego asortymentu w ofercie e-sklepu. Dokładna analiza zachowań klientów pozwala na bieżąco wprowadzać zmiany w działaniu poszczególnych elementów platformy sprzedażowej. Firma testuje także nowe usługi, które mają na celu ułatwienie procesu zakupowego. Między innymi, we współpracy z PayU, Pawo planuje wprowadzić możliwość realizowania płatności jednym kliknięciem (usługa OneClick). Sklep z powodzeniem pełni także rolę katalogu produktów. Został on również zintegrowany z profilami społecznościowymi marki, m.in. na facebooku, czy na pinterescie.


- Jako firma mamy duże oczekiwania wobec rozwoju internetowych kanałów sprzedaży, obserwacje poczynione przez pierwsze dwa tygodnie działania e-sklepu są dla nas więcej niż zadowalające. Jesteśmy przekonani, że profesjonalna obsługa zamówień elektronicznych zaowocuje po pierwsze wzrostem obrotów Pawo, po drugie wpłynie pozytywnie na wizerunek naszej marki - dodaje Konrad Ciok.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 20 listopad 2014 08:31
Zaloguj się by skomentować