Zaloguj się

DHL "gra" w orkiestrze

DHL, oficjalny partner logistyczny orkiestry Gewandhaus od 2009 roku, wspierał orkiestrę również podczas tegorocznej trasy koncertowej po 10 europejskich miastach. Od 8 do 22 lutego DHL odpowiadał za planowanie logistyczne trasy oraz bezpieczny transport cennych instrumentów.

    DHL towarzyszył zespołowi przez cały czas trwania tournée, które obejmowało w sumie 12 koncertów. Trasa rozpoczęła się 8 lutego pierwszym występem w Brukseli, następnie orkiestra odwiedziła Luksemburg, Madryt, Freiburg, Turyn, Mediolan, Monachium, Kolonię, Stuttgart i Dortmund.

- Cieszymy się, że DHL jest od dziesięciu lat naszym niezawodnym partnerem, zarządzającym planowaniem logistycznym i realizacją transportów związanych z trasami koncertowymi. Dzięki tej współpracy w pełni możemy skupić się na muzyce. Z niecierpliwością czekaliśmy na tą trasę i możliwość zaprezentowania utworów Mendelssohna, Mahlera, Rachmaninowa i Czajkowskiego wielbicielom muzyki w Europie - powiedział dyrektor orkiestry, Andreas Schulz. - Odpowiedzialność społeczna jest dla nas ważna, cieszymy się więc, że możemy wesprzeć partnerstwo DP DHL z Teach First Deutschland, aby dać coś od siebie społeczności, w której mieszkamy.

   19 lutego w Kolonii muzycy zaplanowali szczególne wydarzenie. W ramach wieloletniego partnerstwa Deutsche Post DHL z organizacją non-profit Teach First Deutschland, promującą większą równość w dostępie do edukacji, artyści poprowadzili nietypową lekcję muzyki dla ponad dwadzieściorga piąto- i siódmoklasistów, którzy należą do szkolnych orkiestr dętych. Dla uczniów popołudnie rozpoczęło się od wycieczki z przewodnikiem po filharmonii w Kolonii, po czym młodzi ludzie zapoznali się z pracą i urokiem bycia członkiem orkiestry. Lokalne szkoły "Dreikönigsgymnasium Köln" oraz "Joseph-Beuys-Gesamtschule Düsseldorf" są partnerami Teach First Deutschland, organizacji, która wspiera uczniów zapewniając im pomoc stypendystów - wybitnych absolwentów szkół wyższych ze wszystkich dziedzin - którzy przez dwa lata zobowiązują się dążyć do wprowadzania zmian i pomagania dzieciom osiągnąć ich przyszłe cele.

- Pochodzenie społeczno-ekonomiczne dziecka nadal jest najważniejszym czynnikiem determinującym jego sukces szkolny i dostęp do możliwości zatrudnienia. Ma to nie tylko zastosowanie do krajów mniej rozwiniętych, ale do każdego społeczeństwa na świecie -  mówi Christof Ehrhart, wiceprezes ds. komunikacji korporacyjnej i odpowiedzialności w Deutsche Post DHL. - Od samego początku bardzo wspieramy działania Teach First Deutschland, a ja jestem szczególnie zadowolony, że możemy łączyć nasze zaangażowanie społeczne i nasze wsparcie logistyczne, świadcząc usługi dla jednej z najlepszych orkiestr na świecie. Spotkanie lipskiej orkiestry Gewandhaus oraz uczniów ze szkół partnerskich TFD w Kolonii i Düsseldorfie stanowi uzupełnienie naszego ogólnego dążenia do wspierania tych dzieci w rozwoju osobistym i nauce.

   DHL jest oficjalnym partnerem logistycznym lipskiej orkiestry Gewandhaus od roku 2009. Współpraca ze światowej sławy orkiestrą rozpoczęła się w 2005 r. Dzisiaj w ramach partnerstwa, DHL zajmuje się planowaniem logistycznym tras koncertowych orkiestry, transportem delikatnych instrumentów muzycznych i innych niezbędnych sprzętów, takich jak pulpity, stołki, podium dyrygenta czy kostiumy w trakcie tras koncertowych w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Po zeszłorocznym tournée w Stanach Zjednoczonych to druga okazja, kiedy orkiestra symfoniczna, DHL oraz partner z organizacji Teach For All współpracują nad zwiększaniem szans edukacyjnych i możliwości zatrudnienia młodych ludzi.
    Teach First Deutschland to organizacja non-profit powstała w 2009 r. Idea, jaka stoi u podstaw tej koncepcji, polega na zatrudnianiu i szkoleniu młodych absolwentów różnych kierunków studiów, zwanych Stypendystami, aby przez dwa lata uczyli w szkołach położonych w trudnych społecznie obszarach Niemiec. W ramach partnerstwa DP DHL wspiera zarówno Stypendystów jak i uczniów, oferując takie możliwości jak programy mentoringu czy szkolenia, które pomagają w ich dalszym rozwoju osobistym i zawodowym. W 2014 r. około 180 pracowników poświęciło swój czas na rzecz działań w ramach partnerstwa z Teach First Deutschland, wspierając ponad 30 różnych aktywności.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 26 luty 2015 14:38
Zaloguj się by skomentować