logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Panattoni Europe wspiera branżę motoryzacyjną

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe, lider powierzchni przemysłowych realizuje kolejne zaawansowane inwestycje w Europie dla jednego z największych producentów branży wyposażenia samochodowego - firmy Faurecia. W Polsce deweloper rozpoczął rozbudowę gorzowskiej fabryki elementów wyposażenia wnętrz do samochodów Volkswagen Amarok, Golf A7 oraz Mercedes Klasy S o kolejne 12 000 mkw. W niemieckim Bad Rappenau wystartował z budową nowego centrum logistycznego dla producenta o łącznej powierzchni 25 500 mkw.

   Najnowsze inwestycje Panattoni Europe potwierdzają rozwój branży samochodowej nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Deweloper wystartował właśnie z dwoma projektami o łącznej powierzchni 37 000 mkw. dla jednego ze swoich dotychczasowych klientów - firmy Faurecia - światowego leadera specjalizującego się w produkcji wyposażenia samochodowego. W Polsce jest to rozbudowa ukończonego na przełomie 2011 i 2012 roku obiektu produkcyjnego o powierzchni 17 600 mkw. o kolejne 12 000 mkw. Obiekt znajduje się na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gorzowie Wielkopolskim i produkowane są w nim kokpity wraz z innymi częściami samochodowymi.

- Faurecia Gorzów prowadzi działalność biznesową w KSSSE od 2003 roku wytwarzając elementy wnętrza pojazdów w dwóch fabrykach i zatrudniając w sumie ponad dwa tysiące osób. W związku z dynamicznym rozwojem, nowymi projektami, sprawdzoną i wysoko cenioną jakością wytwarzanych w Faurecii Gorzów produktów, podjęta została decyzja o rozbudowie Zakładu Gorzów 2, co w konsekwencji doprowadzi do wzrostu zatrudnienia o kolejne 400 osób do końca 2017 roku. Ogółem Faurecia w Polsce zatrudnia ponad siedem tysięcy osób w firmach zlokalizowanych w Wałbrzychu, Legnicy, Jelczu-Laskowicach, Grójcu i Gorzowie Wielkopolskim - powiedział Artur E. Zieleń, Operations Director FIS NEO / Operations Director FIS FAD.

   W Niemczech natomiast Panattoni Europe rozpoczął budowę obiektu logistycznego dla firmy Faurecia w Bad Rappenau, położnej na terenie landu Badenii-Wirtembergii, w bezpośrednim dostępie do autostrady A6. Z tego miejsca firma będzie zarządzać dostawami do swoich klientów. W tym celu na powierzchni 25 000 mkw., 23 500 mkw. przeznaczone zostanie na magazyn, pozostała część stanowić będzie powierzchnię biurową. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na sierpień tego roku.

- Rozwój sektora motoryzacyjnego przekłada się również na klientów Panattoni Europe - firmy działające w tej branży stanowią ważną grupę wśród najemców realizowanych przez nas obiektów. Szeroki wachlarz rozwiązań, które proponujemy sprawia, że trafiamy zarówno do producentów, jak również do dystrybutorów części samochodowych, wspierając ich wiedzą i doświadczeniem w zakresie dedykowanych inwestycji BTS - powiedział Marek Foryński, dyrektor Grupy BTS w Panattoni Europe.

   Dotychczas Panattoni Europe zrealizowało ponad 55 000 mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej dla firmy Faurecia. W Polsce, oprócz wspomnianego gorzowskiego obiektu, 13 600 mkw. w Legnickiej SSE. W Czechach - 24 000 mkw. w rejonie Pilzna. Każdy z obiektów zrealizowany został zgodnie z wytycznymi najemcy - przy doborze strategicznych lokalizacji, ocenianych przede wszystkim z perspektywy rozwiniętej infrastruktury drogowej, bliskości odbiorców w kraju czy rynków zbytu. Istotnymi elementami były również: dostępność wykwalifikowanych kadr, koszty inwestycji, czy możliwość skorzystania z ulg dedykowanych nowym inwestycjom czy wreszcie pełne dostosowanie powierzchni do specyfiki działalności firmy.

Ostatnio zmieniany czwartek, 19 marzec 2015 13:49

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj