Zaloguj się

Dachser dla austriackiego producenta herbaty i przypraw

Sonnentor jest austriackim producentem mieszanek herbaty i przypraw uprawianych według najwyższych ekologicznych standardów. Dachser obsługuje całą dystrybucję firmy Sonnentor, od dostaw surowców do produkcji po obsługę półek w miejskich supermarketach. Sposobem na owocną współpracę okazało się zapewnienie przez operatora realizacji dostaw w ramach precyzyjnie zdefiniowanych okien czasowych.

   Sonnentor jest realizacją marzeń wizjonera - Johannesa Gutmanna. Kiedy w 1988 roku zakładał firmę, miał zaledwie 23 lata. Jako logotyp dla firmy wybrał uśmiechnięte słońce, będące średniowiecznym symbolem życia i światła. Dużo wcześniej zanim nastała moda na żywność organiczną, postanowił zrealizować swój śmiały pomysł - chciał wprowadzić na rynek, na skalę międzynarodową, produkty z ziół uprawianych przez rolników z austriackiego regionu Waldviertel, skąd pochodził. Młody przedsiębiorca z sukcesem wykorzystał wiedzę, doświadczenie i staranność lokalnych rolników.

Prosto z upraw na sklepowe półki
Priorytetem dla firmy było sprawne zaopatrywanie niemieckich sklepów franczyznowych, dlatego na operatora logistycznego wybrano austriacką organizację Dachser.

- Po pierwszych raportach dotyczących dostaw dla Sonnentor, klient był bardzo zadowolony z jakości i terminowości naszych usług, dlatego postanowił zaangażować Dachser również do dostarczania surowców – mówi Andreas Grüner z działu sprzedaży austriackiego oddziału Dachser w Linz. - Teraz operator logistyczny zajmuje się także transportem przesyłek z upraw do magazynów. Niezwykle istotną kwestią było przestrzeganie okien czasowych dostaw, a także zapewnienie dodatkowej obsady pracowników zajmujących się umieszczaniem produktów na półkach w sklepach - mówi Gerhard Leutgeb reprezentujący Sonnnentor, opisując wymagania firmy odnośnie operatora logistycznego.

Najwyższe oczekiwania odnośnie logistyki
Sonnentor cały czas stosuje zasady uczciwego handlu, opiera się na pracy ręcznej i specjalizacji, a śmiejące się słońce jest nadal logo firmy. Te najwyższej jakości herbaty ziołowe, kawa, przyprawy i mieszanki ziół znalazły także lojalnych klientów za granicą - firma eksportuje aż do 50 różnych krajów. Operator logistyczny Dachser gwarantuje, że te ekologiczne produkty wysokiej jakości można znaleźć w sklepach w wielu europejskich krajach, na przykład w Monachium na placu Stachus.

- Dla naszych przypraw i herbat stosujemy surowe standardy jakości - wyjaśnia Gerhard Leutgeb. - Tak samo wysokie wymagania stawiamy przed logistyką i transportem, ze szczególnym naciskiem na jakość obsługi  dostaw.

Organiczne przesyłki z Austrii dla całej Europy
Sonnentor stopniowo poszerzał swoją ofertę herbat i przypraw o czekoladę, upominki, kawę, kakao, a nawet oleje, mieszanki zup i wiele innych produktów. Dachser codziennie odbiera towar z centrum Sonnentor w Sprögnitz w regionie Waldviertel. W oddziale Dachser w Linz produkty są rozdzielane na poszczególne linie transportowe, a następnie dostarczane do punktów sprzedaży detalicznej Sonnentor w Austrii, Niemczech, Francji i Szwajcarii oraz do hurtowników w Niemczech i Szwajcarii.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 23 marzec 2015 13:43
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe