Zaloguj się

Rusza budowa nowego obiektu BTS na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Z początkiem marca rozpoczęły się prace budowlane szytego na miarę obiektu na terenie SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn. Prawie 5 000 mkw. powierzchni przeznaczone zostanie na magazyn oraz zaplecze biurowo-socjalne firmy Rhenus Data Office Polska, specjalizującej się w przechowywaniu, archiwizowaniu oraz niszczeniu dokumentów.

   Rhenus Data Office Polska działa na rynku od 2001 roku, oferując zintegrowane rozwiązania w obszarze zarządzania dokumentami i informacją. Firma specjalizuje się w obsłudze dokumentów fizycznych i elektronicznych od chwili ich powstania, poprzez kompleksowe przetwarzanie, przechowywanie, aż po bezpieczną utylizację, zapewniając tym samym obsługę pełnego cyklu życia informacji. Wiedzą i doświadczeniem ze spółką dzieli się siostrzana firma Rhenus Office Systems GmbH, będąca europejskim liderem w zakresie kompleksowego zarządzania dokumentami.

- Dynamiczny rozwój outsourcingu procesów biznesowych u naszych klientów, w tym szczególnie przechowywania dokumentów, pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Podpisaliśmy długoterminową umowę z firmą SEGRO ze względu na dogodną lokalizację rozbudowywanego parku oraz doświadczenie SEGRO przy realizacji obiektów projektowanych na indywidualne zamówienie najemców. Ze względu na charakter naszej działalności, budynek musi spełniać specyficzne wymogi, tj. maksymalne zakładane obciążenie ogniowe powyżej 4000 MJ/mkw. Realizacja tego warunku jest konieczna dla zgodnego z przepisami funkcjonowania archiwum. W nowej lokalizacji, szóstej na terenie Polski, będziemy mogli realizować wszelkie działania operacyjne związane z kompleksową obsługą dokumentów naszych klientów, włączając w to również funkcje BPO. Rozpoczęcie naszego najmu planowane na sierpień tego roku zbiegnie się praktycznie z oddaniem nowego węzła Paszków, który znacznie usprawni komunikację w rejonie i ułatwi obsługę naszych klientów - informuje Krzysztof Choma, członek zarządu w Rhenus Data Office Polska.

- Ostatni rok pokazał, że region warszawski, głównie II strefa, wykazuje duży potencjał do dalszego rozwoju. Niewątpliwie ogromny wpływ na to ma poprawiająca się infrastruktura drogowa, zwłaszcza obwodnica S2 i autostrada A2, które podnoszą atrakcyjność południowej części Warszawy. Dlatego też spodziewamy się dalszego zainteresowania naszymi parkami w tej części strefy, m.in. kompleksem SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn, gdzie powstaje budynek dla firmy Rhenus. Docelowo obiekt ten planujemy rozbudować o kolejne 10 000 mkw. dla nowych klientów - dodaje Magdalena Szulc, dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

   SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn to nowoczesne centrum logistyczne, usytuowane zaledwie 5 km od Warszawy i lotniska Okęcie, na terenie gminy Nadarzyn, w sąsiedztwie trasy S8 (Białystok - Warszawa - Wrocław) oraz 4 km od trasy S7 (Gdańsk - Warszawa - Kraków). Pozostałe inwestycje SEGRO w rejonie Warszawy to: SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów; SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków oraz SEGRO Business Park Warsaw, Żerań.

Ostatnio zmieniany w środa, 08 kwiecień 2015 14:12
Zaloguj się by skomentować