logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Ekol kontynuuje wzrost dzięki nowej inwestycji w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Celem Ekol jest znalezienie się wśród 10 najlepszych operatorów logistycznych Europy. W tym celu firma otworzyła oddział w Polsce. To jedenaste państwo, w którym przedsiębiorstwo posiada własną spółkę. Firma Ekol Polska będzie oferowała szeroki wachlarz usług opartych w znacznej mierze o własne rozwiązania intermodalne.

   Będąc właścicielem 5 statków typu Ro-Ro oraz operując poprzez ponad 60 składów pociągów towarowych miesięcznie, Ekol pragnie wykorzystać oferowane przez siebie ekologiczne rozwiązania dla wzmocnienia swojej obecności na kontynencie europejskim. Oprócz rozwiązań intermodalnych, Ekol będzie oferował też usługi "konwencjonalne", takie jak krajowy i międzynarodowy transport drogowy (dla przesyłek o różnej wielkości). Firma będzie świadczyć również serwis kolejowy, lotniczy i morski. Uzupełnieniem usług świadczonych w Polsce będą nie tylko odprawy celne czy magazyn celny, ale również szeroki zakres serwisu w ramach logistyki kontraktowej, który stanowi jeden z kluczowych atutów tego przedsiębiorstwa.

- Polska zajmuje ważne miejsce na logistycznej mapie Europy. Coraz więcej firm traktuje ten kraj jako HUB dla realizacji dystrybucji w Europie Środkowowschodniej. Ponadto wolumeny transportowane pomiędzy naszym krajem a Turcją, które są dwoma ważnymi "zakładami produkcyjnymi" w Europe, rosną bardzo szybko. Uwzględniając fakt, że Polska rozwija się bardzo dynamicznie, firma zdecydowała się na wejście do naszego kraju. Plany dla Polski przewidują zatrudnienie kilkudziesięciu osób oraz osiągnięcie obrotu rzędu 15 milionów euro do końca roku 2016 - mówi Wojciech Brzuska, General Manager, Ekol International.

   Warto dodać, że Ekol rozpoczął inwestycje w Europie w roku 1996, otwierając spółkę Ekol Germany, a następnie kolejne w Rumunii, Włoszech, Francji, Ukrainie, Grecji, oraz Bośni i Hercegowinie. Chcąc oferować swoim klientom usługi coraz lepszej jakości, Ekol kontynuował inwestycje i w roku 2013 powstała spółka Ekol Hungary. W roku 2014 do sieci transportowej operatora dołączyła spółka Ekol Spain.

- Obserwujemy duże zapotrzebowanie na rozwiązania intermodalne na rynku.  Ekol posiada bogate doświadczenia w tej gałęzi transportu oraz konieczną infrastrukturę, np. 5 własnych statków typu Ro-Ro. Warto podkreślić, iż jeden z nich jest najszybszą jednostką tej klasy na Morzu Śródziemnym. Nowoczesne rozwiązania intermodalne połączone z usługami magazynowanymi i celnymi są poszukiwane w Europie, jestem więc przekonany, że obecność tak doświadczonego operatora logistycznego jak Ekol na polskim rynku będzie korzystna dla naszej gospodarki - mówi Artur Pohl, Country Manager Polska.

   Ekol rozpoczyna działalność na terenie Polski z końcem maja tego roku. Pierwszy oddział już powstał w sercu Metropolii Śląskiej, ale ambitne plany zakładają otwarcie kolejnych kilku lokalizacji w najbliższych miesiącach.

- Planujemy codzienne połączenia kolejowe łączące Europę Zachodnią z Polską tak, aby oferowane przez nas rozwiązania intermodalne nie funkcjonowały tylko na kierunku do i z Turcji, ale też na terenie Europy, zwłaszcza tam, gdzie Ekol posiada swoje spółki. W ten sposób będziemy mogli oferować naszym klientom rozwiązania w zakresie "one-stop shop" - dodaje Artur Pohl.

   Ekol nie tylko mówi o swoich nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązaniach, ale rzeczywiście oferuje je swoim Klientom. Jest to możliwe dzięki własnemu działowi R&D, zatrudniającemu ponad 80 osób, które pracują nad blisko 100 projektami, mającymi na celu poprawienie efektywności usług oferowanych przez firmę.
  
- W ciągu najbliższych kilku miesięcy Ekol utrzyma tępo wzrostu w Europie, wchodząc na rynki Czech i Słowacji. Dynamika wzrostu jest więc duża.  Rozwijamy się w nadziei, że nasze usługi pomogą zwiększyć, zoptymalizować biznes naszych klientów - twierdzi Wojciech Brzuska.

Ostatnio zmieniany piątek, 29 maj 2015 11:24

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane...

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe startuje z budową pierwszego centrum logistycznego w Białymstoku. Nowa lokalizacja dewelopera - Panattoni...

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrano firmę, która odpowiedzialna będzie za wykonanie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj