logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Frigo Logistics inwestuje w technologie ekologiczne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Frigo Logistics, polska spółka japońskiego holdingu Nichirei intensywnie inwestuje w rozwiązania prośrodowiskowe. W ostatnich latach spółka zakończyła inwestycje proekologiczne dotyczące instalacji paneli słonecznych, wymienników cieplnych do odzysku ciepła technologicznego z instalacji chłodniczej oraz systemu rekuperacji do odzysku energii cieplnej z pomieszczeń biurowych, co znacząco wpłynęło na oszczędność energii elektrycznej. Najbliższa inwestycja dotyczy wymiany oświetlenia metal halogenowego na oświetlenie LED.

   Kwota inwestycji wynosi blisko milion złotych. Inwestycja dotyczy mroźni Frigo Logistics w Radomsku i w Żninie. Wymienionych zostanie ponad 300 lamp tradycyjnych na lampy w technologii LED polskiego producenta firmy Neonica. Nowe oświetlenie będzie w pełni zautomatyzowane, działające w oparciu o czujniki ruchu. W założonym 10 letnim okresie eksploatacji oszczędności związane z inwestycją w oświetlenie LED pozwolą na zmniejszenie rocznej emisji CO2 na poziomie około 1127 ton, co jest równe ilości spalenia ponad 1281 ton węgla brunatnego i w rezultacie przyczyni się do oszczędności 1025 MWh w skali roku.

- Jako operator logistycznych produktów głęboko mrożonych czujemy odpowiedzialność za kwestie związane z emisją CO2 i wpływem na środowisko naturalne. Bardzo ważne są dla nas tematy związane z ekologią. Wewnątrz firmy bardzo intensywnie propagujemy zielone rozwiązania. Po udanych proekologicznych inwestycjach  związanych z instalacją paneli słonecznych oraz rekuperatorem chłodzenia przyszedł czas na zamianę standardowego oświetlenia na oświetlenie LED. Nasi Kontrahenci oczekują od nas rozwiązań, które przysłużą się ograniczeniem wpływu na środowisko naturalne, co w dzisiejszej dobie i w świetle ostatnich wydarzeń związanych z ograniczeniami energii elektrycznej jest szczególnie ważne. Kolejne inwestycje w ekologiczne rozwiązania będą związane z transportem produktów mrożonych, który stanowi coraz większą część naszej działalności i w przyszłości będzie się w dalszym ciągu dynamicznie rozwijał - komentuje Kristof Verbruggen, prezes zarządu spółki Frigo Logistics Poland.

Ostatnio zmieniany wtorek, 25 sierpień 2015 11:54

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj