logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

LS Airport Services S.A. wybrała wykonawcę nowego lotniczego terminala kurierskiego w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

LS Airport Services S.A. podpisała umowę z firmą Skanska S.A. na budowę międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego w Warszawie. Zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2017 r. i będzie to najnowocześniejsza tego typu jednostka w Polsce. Budżet inwestycji wynosi 32,4 mln zł. 

   Firma Skanska wygrała przetarg na budowę międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego przy ul. Wirażowej w Warszawie dla LS Airport Services. Złożona oferta przewiduje wykonanie inwestycji w czasie 104 tygodni, a jej zrewidowany budżet mieści się w kwocie 32,4 mln zł. Przewidziany termin zakończenia robót i oddania obiektu do użytku to III kwartał 2017 r. Inwestycja finansowana jest przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

- Realizowane są kolejne etapy zbliżające nas do powstania międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego w Warszawie. Jest on istotnym elementem strategii rozwojowej spółki LS Airport Services i umocni naszą pozycję lidera na rynku. Do inwestycji przywiązujemy dużą wagę, ponieważ dzięki niej zdywersyfikujemy nasze usługi. Tym bardziej z zadowoleniem oceniamy wyniki przetargu i postanowienia umowy -  mówi Marcin Opaliński, prezes zarządu LS Airport Services.

   Wykonawca inwestycji wyłoniony został w trybie III etapowego postępowania przetargowego, które rozpoczęło się 24 lutego br. Udział zgłosiło jedenaście podmiotów. Siedem z nich zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu, w ramach którego sześć firm złożyło ofertę, a jedna wystąpiła z postępowania. W wyborze wykonawcy zostały wzięte pod uwagę m.in.: kompleksowość zakresu prac, czas realizacji, cena oraz doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji.

- Przedmiotem umowy zawartej z generalnym wykonawcą, firmą Skanska, jest realizacja inwestycji w systemie „Projektuj i buduj”. Oznacza to, że zarówno projekt jak i jego wykonanie zrealizowane zostaną przez tę samą firmę. Uzyskane w drodze negocjacji warunki umowy przewidują budowę lotniczego terminala kurierskiego w czasie krótszym niż to pierwotnie zakładaliśmy tj. 104, a nie 116 tygodni oraz w budżecie niższym niż zakładany - mówi Łukasz Caliński, dyrektor biura ds. zarządzania aktywami, LS Airport Services.

   Budowa międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego jest efektem umowy zawartej między LS Airport Services, a docelowym użytkownikiem obiektu - firmą  DHL Express Poland Sp. z o.o. Powierzchnia całkowita obiektu, zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina wyniesie blisko 7 tys. mkw. Inwestycja wpisuje się w program aktywizacji terenów okołolotniskowych należących do LS Airport Services oraz jest elementem rozszerzenia usług spółki, z obsługi handlingowej również na oferowanie powierzchni magazynowych. Obiekt, który powstanie będzie najnowocześniejszą tego typu jednostką operacyjną wśród lotnisk w Polsce z największym wolumenem międzynarodowych przesyłek kurierskich.

Ostatnio zmieniany czwartek, 03 wrzesień 2015 09:46

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj