logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Kolejni najemcy wynajęli powierzchnie w North-West Logistic Park w Szczecinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

16 500 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej wynajęli kolejni najemcy w North-West Logistic Park w Szczecinie. Ceva Logistics Poland, ShadowLine oraz Animex Foods dołączyli do najemców kompleksu logistycznego. Dodatkową powierzchnię produkcyjną wynajęła firma IQ Metal Polska.

   Do grona najemców North-West Logistic Park w Szczecinie dołączyła CEVA Logistic Poland - firma specjalizująca się w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Firma CEVA Logistic Poland wynajęła 7 290 mkw. powierzchni  w hali C, gdzie zamierza świadczyć usługi logistyki kontraktowej na najwyższym poziomie. W budowanej hali E firma ShadowLine na powierzchni 3 400 mkw. rozpocznie produkcję i konfekcjonowanie najwyższej jakości produktów osłon słonecznych. Będzie to już szósta firma produkcyjna na terenie parku magazynowo-produkcyjnego, w którym ponad 50 proc. powierzchni ma przeznaczenie związane z produkcją. Firma Animex Foods, największa na polskim rynku firma mięsna, wynajęła w hali A 2 720 mkw. IQ Metal Polska - duńska firma, która dostarcza metalowe komponenty i podzespoły do wielu gałęzi przemysłu i świadczy zintegrowane rozwiązania metalowe, wynajęła dodatkową powierzchnię 3 140 mkw. w hali D, stając się największym najemcą w North-West Logistic Park.
   Centrum logistyczne North-West Logistic Park oferujące powierzchnie magazynowe i produkcyjne z dostępem do wykwalifikowanych pracowników cieszy się bardzo dużym uznaniem na rynku. Na 14 ha działce powstał kompleks o łącznej powierzchni 64 000 mkw. Cztery hale magazynowo-produkcyjne zostały wybudowane tak, aby spełniały wymagania konkretnego najemcy. Wszystkie wyposażone są w nowoczesne rozwiązania techniczne, zapewniające możliwość wysokiego składowania i wygodnego prowadzenia wszelkich operacji logistycznych oraz produkcyjnych. Jest to pierwszy park logistyczny klasy A, usytuowany w południowo-wschodniej części Szczecina przy ulicy Kniewskiej. Bliskie sąsiedztwo Skandynawii oraz Niemiec, doskonałe skomunikowanie z Europą Zachodnią oraz dostęp do Morza Bałtyckiego sprawiają, że park ma ogromny potencjał. Położenie parku logistycznego w Szczecinie, tuż przy dużym węźle komunikacyjnym z dostępem do autostrady A6, uczyniło z tej inwestycji niezwykle atrakcyjne miejsce do lokowania i rozwoju firm, szczególnie z branży produkcyjnej z kapitałem skandynawskim. Przy podejmowaniu decyzji o lokowaniu produkcji w parku logistycznym, ważnym czynnikiem dla firm z kapitałem skandynawskim był dostęp do bardzo dobrze przygotowanej i wykwalifikowanej kadry inżynieryjnej oraz pracowników z różnych branż ze znajomością języków obcych.
   W North-West Logistic Park działalność prowadzą firmy specjalizujące się w produkcji komponentów dla elektrowni wiatrowych. Firma KK Wind Solutions, z główną siedzibą w Danii, posiada ponad 35-letnie doświadczenie w przemyśle wiatrowym i dostarcza systemy sterownicze dla 60 proc. przybrzeżnych elektrowni wiatrowych na całym świecie. Firma InCom to hiszpański producent komponentów do produkcji elementów dla elektrowni wiatrowych. Wśród najemców znajdują się także takie firmy, jak: Rohlig Suus Logistics, jeden z najszybciej rozwijających się operatorów logistycznych w naszym kraju, My Trendy Phone, Żabka Polska,  Cubic, PartyDeco oraz HTM. 
   W związku z dużym zainteresowaniem powierzchniami najmu przez inwestorów ze Skandynawii, planowany jest dalszy rozwój kompleksu logistycznego North-West Logistic Park w Szczecinie. Inwestycja zostanie powiększona o halę E o powierzchni najmu 5 400 mkw., której oddanie do użytkowania nastąpi pod koniec stycznia 2016 roku. W planach jest budowa kolejnych hal F i G, w sąsiedztwie hali A. Łącznie 7 hal zajmie powierzchnię 77 tysięcy mkw. na 18 ha gruntu. Na 14-hektarowej działce inwestor stworzył nowoczesny park logistyczny oraz prawdziwy park zieleni, zakładając 35 000 mkw. trawnika, sadząc 100 drzew i 6 000 krzewów. Dookoła obiektu powstała nowoczesna infrastruktura - parkingi oraz zabudowa towarzysząca. Obecnie powstaje  kantyna dla pracowników.
   Inwestorem North-West Logistic Park w Szczecinie jest spółka North-West Logistic Park Sp. z o.o. należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A. Finansowanie inwestycji zapewnia spółka Waimea Holding S.A. oraz BOŚ Bank Centrum Korporacyjne w Szczecinie.

Ostatnio zmieniany środa, 07 październik 2015 12:18

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj