logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Grupa GEFCO wzmacnia swoją pozycję w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa GEFCO wzmacnia wiodącą pozycję na międzynarodowym rynku usług logistycznych. Firma realizuje plan rozwoju, który zakłada ekspansję międzynarodowej sieci oraz dywersyfikację rynków i sektorów. Obecnie Grupa GEFCO to jeden z dziesięciu najważniejszych graczy na rynku logistycznym w Europie, którego celem jest podwojenie przychodów do poziomu 8 mld euro w 2020 roku. Aktualnie branża motoryzacyjna stanowi 74% portfela klientów Grupy GEFCO. Pozostała część to firmy z sektorów FMCG, elektronicznej, lotniczej i obronnej oraz z innych gałęzi przemysłu.

   Rozwój Grupy GEFCO w Polsce jest obecnie w rękach Rafała Krajewskiego, nowego dyrektora generalnego, który posiada 16-letnie doświadczenie w logistyce dla przemysłu i motoryzacji.

- Polska oceniana jest przez Grupę GEFCO jako ważny rynek, wciąż z bardzo dużym potencjałem. Naszą mocną stroną, jako kraju, jest położenie geograficzne, wysokie kwalifikacje pracowników oraz stale rosnące znaczenie przemysłu motoryzacyjnego w gospodarce. To sprawia, że Polska jest nadal magnesem dla rzeszy dostawców motoryzacyjnych, napędzających zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi logistyczne, które świadczy GEFCO - podkreśla Rafał Krajewski. - Dodatkowy potencjał kraju wynika z faktu, iż Polska znajduje się na szlaku tranzytowym łączącym Europę Zachodnią, a w szczególności Niemcy, z krajami Wspólnoty Niepodległych Państw.

   Nowy dyrektor generalny GEFCO Polska zarządza firmą zgodnie z przyjętą strategią konsolidacji Grupy i rolą głównego partnera logistycznego dla firm z Polski, oferując usługi o wartości dodanej i dostęp do sieci o zasięgu globalnym.
   Luc Nadal, prezes zarządu Grupy GEFCO, który pracę w firmie rozpoczął w 2010 roku od stanowiska dyrektora ds. transportu kolejowego i logistyki, przywołuje najważniejsze fakty świadczące o wiodącej pozycji GEFCO. Przede wszystkim to zasługa olbrzymiego doświadczenia w logistyce dla branży motoryzacyjnej, które obejmuje między innymi 65 lat współpracy z koncernem PSA Peugeot Citroën. To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie pozwala GEFCO zarządzać i optymalizować złożone łańcuchy dostaw w wielu sektorach gospodarki - lotnictwie i przemyśle obronnym, branży elektronicznej, FMCG, towarów przemysłowych i innych.
   Poza dywersyfikacją sektorową, strategia rozwoju GEFCO zakłada ekspansję sieci na całym świecie, co pozwoli firmie oferować globalne usługi logistyczne dla swoich międzynarodowych klientów.

- Misją GEFCO jest transformacja łańcucha dostaw w łańcuch wartości, a jednocześnie stworzenie klientom warunków do wzrostu i utrzymania wysokiej konkurencyjności. Doświadczenie i motywacja zespołu GEFCO Polska, jak również jego profesjonalna praca, doskonale pozycjonują naszą filię w Polsce jako preferowanego partnera logistycznego dla przemysłu - podkreśla Luc Nadal, który od ponad trzech lat sprawuje funkcję dyrektora generalnego Grupy GEFCO.

   Dynamiczny rozwój sieci logistycznej GEFCO Polska potwierdzają konkretne przykłady. Po uruchomieniu centrum samochodowego w Bieruniu (woj. śląskie) oraz platformy logistycznej w Łodzi liczba krajowych oddziałów GEFCO wzrosła do dwunastu. Nowy oddział firmy w Łodzi jest punktem konsolidacji przesyłek do krajów Europy Wschodniej, który zwiększa efektywność sieci logistycznej oraz rozwija strategiczne produkty, takie jak drobnica krajowa i międzynarodowa. Z kolei centrum samochodowe w Bieruniu stanowi bardzo dogodny punkt logistyczny pojazdów gotowych z Polski do krajów Europy Południowej i Zachodniej.
   Od lutego 2015 roku usługi celne dostępne są we wszystkich oddziałach GEFCO (oprócz oddziałów FVL - Finished Vehicle Logistics). Uruchomienie własnej Agencji Celnej było odpowiedzią na oczekiwania rynku oraz sposobem na optymalizację dostaw towarów i kontrolę nad ich przepływem. GEFCO rozszerza również współpracę z klientami z  rynku e-commerce. 

- Dzięki usługom skierowanym do każdego ogniwa łańcucha logistycznego oraz ich sprawnej integracji GEFCO Polska jest dzisiaj w stanie świadczyć usługi o najwyższym stopniu kompleksowości dla najbardziej wymagających klientów globalnych. Nasza oferta w połączeniu z dotychczasową konsekwencją w działaniu i dobrą kondycją finansową Grupy nawet w trudnych ekonomicznie czasach pozwalają nam patrzeć w przyszłość z optymizmem - mówi Rafał Krajewski.

Ostatnio zmieniany piątek, 09 październik 2015 11:47

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dynamiczny start 2018 r. w ESA logistika - nowy magazyn…

Dynamiczny start 2018 r. w ESA logistika - nowy magazyn w Poznaniu

ESA logistika, operator logistyczny będący częścią Grupy Hitachi System Transport, odpowiadając na potrzeby swych klientów...

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

GEFCO przejmuje GLT i wzmacnia obecność na trasie Europa-Maroko

GEFCO ogłasza przejęcie hiszpańskiej firmy GLT specjalizującej się w usługach transportowych na trasie Europa-Maroko. Akwizycja...

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj