Zaloguj się

Ponad połowa rynku AGD w rękach ROHLIG SUUS

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

ROHLIG SUUS rozpoczął dystrybucję sprzętu AGD dla kolejnego producenta - firmy Indesit. Tym samym w portfelu klientów operatora znajdują się firmy, które łącznie stanowią ponad 60% polskiego rynku sprzedaży. Czyni to ROHLIG SUUS liderem w obsłudze logistycznej tego segmentu.

   Według danych zamieszczonych na stronie Ceced Polska, rynek AGD w Polsce to siedmiu głównych graczy, którzy stanowią 85-90% polskiego rynku. ROHLIG SUUS, podpisując umowę z firmą Indesit oraz przedłużając kontrakt z firmą Whirlpool, obsługuje obecnie pięciu z nich i tym samym jest niekwestionowanym liderem w dystrybucji sprzętu gospodarstwa domowego w Polsce, realizując zarówno dostawy tradycyjne, jak i home deliveries. Dla części producentów operator prowadzi również magazyny centralne. ROHLIG SUUS zapewnia dystrybucję oraz obsługę magazynową między innymi dla takich marek jak: Bosch, Siemens, Gaggenau, Zelmer, Whirlpool, BEKO, Indesit, Electrolux.
   Współpraca pomiędzy firmą Indesit a ROHLIG SUUS Logistics obejmuje  krajowe dostawy całopojazdowe i drobnicowe we wszystkich kanałach sprzedaży, zarówno tradycyjnych jak i internetowym. Indesit potrzebował operatora, który sprawnie obsłuży cały jego krajowy wolumen, bez względu na wielkości przesyłek, miejsce dostawy i profil odbiorcy. Wybrana firma musiała sprawnie realizować zarówno dostawy do sieci handlowych na terenie Polski jak i tzw. home deliveries - dostawy wraz z opcją wniesienia sprzętu AGD zakupionego przez klientów indywidualnych online lub w sklepie stacjonarnym.

- Obecnie dużym wyzwaniem dla producentów, w tym również dla branży AGD, jest jednoczesna obsługa logistyczna wielu kanałów sprzedaży – tradycyjnych i internetowego. Klienci oczekują, że wybrana firma zapewni im pełen pakiet usług na powierzchni magazynowej  oraz, w przeciwieństwie do kurierów, zrealizuje dostawy przesyłek o dużej rozpiętości gabarytowej – od produktów niepaletyzowanych typu lodówka, po niewielkie przesyłki takie jak paczka. Dodatkowo klienci oczekują, że operator sprawnie dostarczy towar do sieci handlowych oraz obsłuży tzw. home deliveries, czyli dostawy do klientów indywidualnych wraz z usługami dodatkowymi typu: wniesienie i rozpakowanie towaru, wywóz starego sprzętu, zabranie i utylizacja opakowań, obsługa zwrotów i reklamacji. W obliczu tak postawionych wymagań operator logistyczny ma znaczącą przewagę nad firmami kurierskimi - powiedział Daniel Franke, członek zarządu w ROHLIG SUUS Logistics.

    Spełnienie powyższych oczekiwań w połączeniu z konkurencyjnym jak na warunki rynkowe czasem wdrożenia i uruchomienia operacji zaowocowało rozpoczęciem współpracy z firmą Indesit.

- Całe wdrożenie, czyli zbudowanie procesów, przygotowanie dedykowanego rozwiązania informatycznego i interfejsów musieliśmy zrealizować w zaledwie 3 tygodnie. Takie wymagania postawił klient i my je spełniliśmy - dodaje przedstawiciel ROHLIG SUUS Logistics.

   ROHLIG SUUS od kilkunastu lat współpracuje z branżą AGD, a swoją pozycję na tym rynku zbudował między innymi zapewniając:
- obsługę produktów o dużej rozpiętości gabarytowej - od produktów niepaletyzowanych typu pralka, lodówka, po przesyłki paczkowe;
- obsługę wszystkich kanałów sprzedaży - tradycyjnych (sieci handlowe, hurtownie, home deliveries) oraz internetowych (usługi dla klientów e-commerce);
- optymalizację kosztów oraz wysoką dostępność produktów, dzięki jednoczesnej obsłudze wielu kanałów sprzedaży na wspólnej powierzchni magazynowej;
- skrócenie procesu dostawy i zredukowanie liczby przeładunków, dzięki bezpośrednim dostawom z magazynu producenta, zamiast z zaplecza sklepu;
- sprawną realizację usług na powierzchni magazynowej, dzięki specjalistycznemu sprzętowi oraz doświadczeniu pracowników w obsłudze sprzętu gospodarstwa domowego;
- obsługę „white gloves” czyli dbałość o estetykę podczas pakowania, tworząc pożądany wizerunek marki e-sklepu u finalnego odbiorcy przesyłki.

Ostatnio zmieniany w piątek, 27 listopad 2015 09:11
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe