Zaloguj się

Nowe Centrum Innowacji DHL Azji i Pacyfiku w Singapurze opracowuje przełomowe rozwiązania logistyczne

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Dostawca usług logistycznych DHL otworzył Centrum Innowacji Azji i Pacyfiku (APIC) w Singapurze, którego zadaniem będzie opracowywanie nowatorskich wizji świata usług logistycznych oraz tworzenie innowacyjnych rozwiązań spełniających rozwijające się potrzeby łańcucha dostaw. Ta wielomilionowa inwestycja jest pierwszym centrum innowacji DHL poza Niemcami i pierwszym dedykowanym centrum innowacyjnych usług logistycznych w regionie Azji i Pacyfiku. Centrum znajduje się w Zaawansowanym Centrum Regionalnym DHL Supply Chain (ARC), budynku kosztującym 104 miliony USD i położonym w Tampines LogisPark w Singapurze.

- Wierzę, że innowacyjne podejście stanie się podstawą naszego sukcesu w przyszłości. Skoncentrowanie się na innowacjach, które stawiają klienta i jego potrzeby w centrum zainteresowań, a także opracowywanie produktów i usług najbardziej potrzebnych klientom, pozwoli nam pozostać liderem w sektorze logistyki - powiedział Frank Appel, prezes Grupy Deutsche Post DHL. - Analizując trendy społeczne, biznesowe i technologiczne oraz przekształcając nasze innowacje na rozwiązania rynkowe sprawi, że nasi klienci osiągną większy sukces.

   Wartość dodana w branży logistycznej
Uruchomione przy wsparciu Rady Rozwoju Gospodarczego (EDB) Centrum APIC prezentuje futurystyczne technologie, które zmienią działalność logistyczną. Są to między innymi "inteligentne okulary" wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość w zastosowaniach linii kompletacji zamówień i wybierania produktów w magazynach; drony do dostaw pilnych towarów takich jak leki; pojazdy Konserwacji na żądanie (Maintenance on Demand - MoDe), które wykorzystują czynniki M2M do wydłużania czasu pracy pojazdów o 30%; a także bezobsługowe wahadłowce umożliwiające szybszy, bardziej wydajny transport.
   Oprócz prezentowania najnowszych trendów i nowatorskich rozwiązań w logistyce, Centrum APIC pełni rolę regionalnej platformy dla współpracy w zakresie innowacji pomiędzy klientami DHL, partnerami z branży oraz niezależnymi ekspertami. Centrum przyczyni się do rozwoju inicjatyw Trend Research prowadzonych przez DHL, koncentrujących się na trendach pojawiających się na azjatyckim rynku logistycznym oraz azjatyckiej gospodarce.

- Ponieważ przewiduje się, że nasze rynki wschodzące do roku 2020 wygenerują 30% globalnych przychodów DHL, nasza zrównoważona pozycja lidera branży wymaga, byśmy pomyślnie różnicowali nasze usługi na tych rynkach, dzięki dobrze przemyślanemu podejściu do nowych technologii, procesów i produktów. Po sukcesie, jaki odniosło nasze pierwsze centrum innowacji w Niemczech, uruchomienie Centrum APIC w Singapurze jest naturalnym krokiem na rzecz utrzymania naszej wiodącej pozycji pioniera innowacji. Pozycja Singapuru jako ośrodka innowacji, jego doskonała infrastruktura oraz wykwalifikowana siła robocza stanowią doskonałą bazę, dzięki któremu możemy osiągnąć silny i stabilny wzrost w regionie - powiedział Bill Meahl, dyrektor ds. handlowych firmy DHL.

   Inspirować, łączyć i angażować na rzecz przyszłości logistyki
Możliwe jest zorganizowanie indywidualnych wizyt i zapoznanie się z szeregiem usług oferowanych przez Centrum APIC, od zwiedzania centrum innowacji z przewodnikiem, po warsztaty innowacji, imprezy i fora. Wystawy w Centrum APIC obejmują najnowocześniejsze przykłady trendów w dziedzinie automatyzacji i robotyki będących przyszłością w tej branży; Sferę Rozwiązań, w której odwiedzający mogą wypróbować pełen zakres możliwości i rozwiązań Grupy Deutsche Post DHL, takich jak paczkomaty, technologia sensorów oraz wyszukiwanie i pakowanie w magazynach przy wykorzystaniu technologii głosowych i świetlnych; Krzywą Trendów, prezentującą przyszłe trendy i ich zastosowanie w branży logistycznej; a także Ścianę Wizji, która pozwala odwiedzającym zapoznać się z inspirującymi scenariuszami świata logistyki w roku 2050.

- Otwarcie Centrum APIC to kolejny ważny krok w kierunku zwiększenia roli Singapuru jako dostawcy wartości dodanej w świecie globalnych rozwiązań łańcucha dostaw. Mając za partnera strategicznego w tej dziedzinie Grupę Deutsche Post DHL, Singapur jest w doskonałej sytuacji, by zaspokoić potrzeby i wykorzystać możliwości, jakie daje dynamiczna sytuacja na rynku łańcucha dostaw oraz pojawiające się globalne technologie i trendy. Będzie to wzmacniać pozycję Singapuru jako wiodącego na świecie ośrodka logistycznego - powiedział Lee Eng Keat, dyrektor Logistics and Natural Resources.

   Centrum w Singapurze zbudowano na wzór pierwszego centrum innowacji DHL w Niemczech, które odniosło ogromny sukces i na początku tego roku otworzyło ponownie swoje podwoje z odświeżonym wyglądem. Oprócz bycia drugą platformą innowacji skoncentrowanych na kliencie, która obsługuje rynki azjatyckie, APIC będzie także rozpoznawać możliwości w dziedzinie rozwiązań analitycznych, e-handlu i dostaw do odbiorcy końcowego na rynkach regionu Azji i Pacyfiku.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 21 grudzień 2015 09:26
Zaloguj się by skomentować