Zaloguj się

Ekol Logistics otwiera spółkę w Bułgarii

Zgodnie z ogłoszonymi w zeszłym roku planami oraz spełniając założenia strategii bycia największą europejską siecią logistyczną, działającą w oparciu o największą  flotę  własnych środków transportu, w marcu 2016 roku Ekol Logistics otworzył spółkę na terenie Bułgarii. Jest to dwunasty kraj, w którym Ekol posiada firmę.

- Spółka Ekol Bułgaria będzie świadczyła usługi transportu międzynarodowego oraz krajowego dla przesyłek rożnej wielkości. W ramach naszego serwisu będziemy więc wykonywać zarówno  transporty całopojazdowe jak i drobnicowe. Usługi magazynowe będą oferowane w składach celnych i w magazynach tranzytowych.  Obroty, które planujemy osiągnąć w ciągu najbliższych dwóch lat to 4 500 000 Euro. Planowany poziom zatrudnienia pod koniec drugiego roku prowadzenia działalności w Bułgarii to 20 osób - mówi Nikolay Stoyanov, Country Manager, Ekol Bułgaria.

   Spółka Ekol Bułgaria została już zarejestrowana, ale działalność operacyjna rozpocznie się za jeden- dwa miesiące. Biura i magazyn typu cross-dock o powierzchni blisko 1000 mkw znajdują się w pobliżu lotniska w Sofii. Będąc właścicielem 5 statków typu Ro-Ro i wysyłając 80 składów pociągów towarowych miesięcznie, Ekol pragnie wykorzystać oferowane przez siebie ekologiczne usługi do wzmocnienia swojej obecności na kontynencie europejskim.

- W dłuższej perspektywie możliwe, iż  Ekol Bułgaria  będzie oferować połączenia intermodalne do i z innych krajów europejskich. Następnym krokiem naszego rozwoju, najprawdopodobniej w roku 2017, będzie otwarcie biur w Płowdiwie i w Warnie. Fakt, że nowa, ambitna firma pojawiła się na rynku bułgarskim wróży dobrze dla naszego kraju i dla gospodarki - mówi Nikolay Stoyanov.

   Warto dodać, że Ekol rozpoczął inwestycje w Europie w roku 1996, otwierając spółkę Ekol Niemcy, a następnie kolejne w Rumunii, Włoszech, Francji, Ukrainie, Grecji, oraz Bośni-Hercegowinie. Mając na celu oferowanie coraz lepszej, jakości usług swoim klientom, Ekol kontynuował inwestycje i w roku 2013 powstała spółka Ekol Węgry w jednym z najbardziej strategicznych miejsc na geopolitycznej mapie Europy. W roku 2014 do sieci transportowej operatora dołączyła spółka Ekol Hiszpania. W roku 2015 Ekol otworzył spółkę w Polsce.  Firma zatrudnia ponad 90 osób, które pracują nad 130 projektami, mającymi na celu poprawienie efektywności usług oferowanych przez firmę.

- W najbliższych miesiącach Ekol utrzyma tempo rozwoju, otworzy swoje spółki w  Czechach, Słowacji oraz na terenie Iranu. Realizujemy naszą strategię mając nadzieje, że nasze usługi pomogą zoptymalizować biznes naszych klientów, również na terenie Bułgarii. Rozwijamy się bardzo szybko, nasze obroty zwiększają się przeciętnie o 25% w ciągu roku, a wszystko to dzięki rozwojowi organicznemu - powiedział Wojciech Brzuska, General Manager Ekol Europe oraz Executive Board Membe.

Ostatnio zmieniany w środa, 23 marzec 2016 13:40
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe