logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Czwarte urodziny Fundacji DHL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

10 ton zebranych korków i nakrętek na sfinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, kilkaset paczek dla dzieci z domów dziecka, 160 palet z rzeczami przekazanymi potrzebującym i kilkadziesiąt ogólnopolskich projektów zrealizowanych w ramach wolontariatu. Sumę kilometrów pokonanych na rzecz potrzebujących można zmierzyć w tysiącach, liczbę przepracowanych godzin przez wolontariuszy policzyć w setkach, podobnie jak ogół pomocnych rąk i wsparcie ludzi o wielkich sercach. Tak pokrótce przedstawia się dotychczasowy dorobek Fundacji DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”, obchodzącej w tym roku już czwarte urodziny.

   Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, pracowników i kurierów DHL Express (Poland) oraz wsparciu darczyńców, w ciągu 4 lat udało się zrealizować szereg akcji społecznych oraz zebrać środki na leczenie i zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla wielu chorych dzieci.

   Z uśmiechem na ustach i z sercem na dłoni
Inicjatorami akcji charytatywnych i działań prospołecznych realizowanych pod patronatem Fundacji DHL są sami pracownicy i kurierzy. Pomimo piętrzących się obowiązków w domu i w pracy, znajdują czas na działalność społeczną i pomaganie potrzebującym. Każdy z projektów jest realizowany w sposób przemyślany i świadomy, bo tutaj nie ma miejsca na brak konsekwencji i niezdecydowanie, czy na przypadek. Grono wolontariuszy i ludzi pomagających podopiecznym Fundacji DHL powiększa się z roku na rok, licząc obecnie kilkadziesiąt osób. W swojej bezinteresownej działalności, starają się dostrzec problemy i potrzeby innych ludzi, oferując im różne formy wsparcia, nie tylko pomoc materialną, ale również swój wolny czas. Nawet wtedy, gdy przychodzi im zmierzyć się z cierpieniem i chorobą, starają się okazywać pogodę ducha i empatię. Pomaganie ma bowiem dzisiaj różne oblicza. Z tą świadomością i w myśl zasady „z uśmiechem na ustach i z sercem na dłoni” pomagają. - „Najlepszy sposób na osiągnięcie szczęścia, to rozsiewanie go wokół siebie”, to sentencja, która przyświeca mi przy każdej kolejnej akcji charytatywnej – mówi Malwina Głowacka, dyrektor ds. Obsługi Klienta DHL Parcel i członek zarządu Fundacji DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”.

   4 lata na karku, spory dorobek i ambitne plany
Zalążkiem powstania Fundacji DHL stała się wcześniejsza działalność społeczna wąskiej grupy pracowników DHL Express (Poland), z determinacją i z zapałem realizujących akcje społeczne oraz potrafiących zarażać pomaganiem innych. Dzięki rosnącej sile wolontariatu oraz przy poparciu zarządu spółki DHL Express (Poland), w 2012 roku została powołana przez pracowników fundacja, która dzisiaj, swój rozwój oraz aktywność, zawdzięcza społecznej pracy bardzo wielu osób. Do tej pory Fundacja DHL wsparła liczne inicjatywy społeczne i edukacyjne, w tym warsztaty profilaktyczno-terapeutyczne dla najmłodszych ofiar przemocy w rodzinie, udział pracowników DHL w turniejach piłkarskich połączonych z loterią fantową na rzecz potrzebujących, lokalne pikniki sportowe dla osieroconych dzieci i młodzieży oraz akcje zbierania gier, zabawek i pomocy szkolnych dla wychowanków domów dziecka, a nawet zbiórkę okularów korekcyjnych dla potrzebujących w Afryce.
W kalendarz wydarzeń organizowanych przez Fundację DHL na stałe wpisały się aukcje świąteczne i walentynkowe, akcje poboru krwi oraz zbiórki pieniędzy na rzecz potrzebujących pracowników i ich rodzin.
W 2015 roku Fundacja DHL partnerowała rowerowej akcji charytatywnej „Podróż dla Innych” od Tatr po Hel, zainicjowanej przez menadżerów firmy DHL Express oraz jej wieloletniego klienta na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci. Uczestnicy rowerowej eskapady w ciągu 4 dni zmierzyli się z dystansem 900 km przemierzając trasę od Tatr po Hel. Głównym celem podróży była zbiórka środków na rzecz podopiecznych Fundacji DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi” oraz Jedni Drugim. Za każdy kilometr przejechany przez uczestnika rajdu, fundacje otrzymały środki finansowe od firmy DHL Express (Poland) oraz sponsorów zaangażowanych w akcję. Na stałe Fundacja DHL aktywnie współpracuje m. in. z Fundacją Gajusz, z Fundacją Słonie na Balkonie, ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Bogumiłku, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, a także z Pracownią Alternatywnego Wychowania.

   Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie! Zrób coś dobrego dla innych!
Pod tym hasłem ruszyła kolejna już edycja programu wolontariatu zachęcająca pracowników do zgłaszania autorskich projektów dotyczących pomocy najbardziej potrzebującym, realizacji akcji sportowych, kulturalnych, edukacyjnych bądź prośrodowiskowych. Do tej pory w ramach programu wolontariatu pracowniczego zrealizowanych zostało kilkanaście społecznych inicjatyw.

- W oparciu o dotychczasową działalność Fundacji DHL, zamierzamy kontynuować współpracę z obecnymi ośrodkami i stowarzyszeniami, ale również rozszerzać ją o nowe obszary działania z innymi instytucjami. Przed nami kolejne projekty i nowe wyzwania. W tegorocznym programie działalności Fundacji zaplanowanych jest wiele akcji - m.in. druga edycja charytatywnej akcji rowerowej „Podróż dla Innych”, akcja poboru krwi, realizacja projektów w ramach programu wolontariatu, organizacja cyklicznych akcji społecznych i prozdrowotnych - powiedziała Marta Chmielewska, kierownik ds. zarządzania informacją wewnętrzną i członek zarządu Fundacji DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”.

   Działalność Fundacji wpisuje się w strategię społecznej odpowiedzialności firmy DHL i wspiera trzy obszary: GoGreen - działania na rzecz środowiska, GoHelp - działania na rzecz pomocy lokalnym społecznościom, GoTeach - edukacja i wspieranie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Najważniejsze obszary i formy działalności Fundacji DHL obejmują realizację ogólnopolskich i lokalnych programów z zakresu pomocy społecznej i charytatywnej na rzecz dzieci oraz młodzieży, opieki zdrowotnej i wolontariatu, bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także z zakresu edukacji ekologicznej i ochrony środowiska. W swoim dorobku Fundacja DHL ma również autorskie programy prowadzone indywidualnie, jak również współpracę z polskimi i międzynarodowymi instytucjami społecznymi (Fundacja DHL Dostrzegamy Innych Ludzi).

Ostatnio zmieniany piątek, 01 kwiecień 2016 06:52

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj