Zaloguj się

Goodman Poznań Airport wynajęty

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Goodman, globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych, podpisał dwie umowy najmu na łączną powierzchnię 12 000 mkw. w Poznań Airport Logistics Centre. Nowymi klientami centrum są Victaulic, firma produkująca systemy mechanicznego łączenia rur oraz eksporter produktów spożywczych. Podpisanie nowych umów oznacza, że pierwszy magazyn w poznańskim centrum Goodmana o powierzchni 16 500 mkw. został w 100% wynajęty. Dodatkowo Goodman rozpoczął budowę nowego magazynu o powierzchni 17 000 mkw. Zakończenie budowy jest planowane w drugim kwartale 2016 roku.

- Dzięki nowym umowom z sukcesem kończymy pierwszy etap Goodman Poznań Airport Logistics Centre, który jest już w całości wynajęty. Widzimy duży potencjał rynku poznańskiego, dzięki doskonałemu położeniu geograficznemu i bardzo dobrej infrastrukturze. Dlatego zdecydowaliśmy o rozpoczęciu budowy drugiej fazy naszej inwestycji - obiektu spekulacyjnego o powierzchni 17 000 mkw. - mówi Maciej Madejak, Head of Business Development Goodman w Polsce.

   Nowi klienci
Victaulic wynajął w Goodman Poznań Airport Logistics Centre 4 200 mkw. powierzchni magazynowej oraz 500 mkw. powierzchni biurowej. Przeznaczeniem obiektu będzie magazynowanie i dystrybucja złączy, elementów przyłączeniowych i zaworów wytwarzanych w odlewni Victaulic w Drezdenku.

- Produkty wytwarzane w Polsce dostarczane są głównie do odbiorców europejskich, ale także dystrybuowane są na cały świat, jako uzupełnienie produkcji pozostałych odlewni Victaulic. Aby zapewnić sprawną logistykę dla naszej produkcji, potrzebowaliśmy nowoczesnego obiektu w znakomitej lokalizacji. Takie rozwiązanie zapewnił nam Goodman Poznań Airport Logistics Centre - mówi Pascal Fiers, Operations Manager w Victaulic.

   Drugi z nowych klientów poznańskiego centrum logistycznego Goodman, firma specjalizująca się w dystrybucji produktów żywnościowych na rynki zagraniczne, wynajęła 6 800 mkw. powierzchni magazynowej oraz 500 mkw. powierzchni biurowej.

- W transakcji z Victaulic klienta reprezentowała firma doradcza JLL. - Magazyny w Poznaniu cieszą się dziś dużym zainteresowaniem nie tylko krajowych najemców, ale i firm z Europy Zachodniej. Za sukcesem takich inwestycji jak Goodman Poznań Airport Logistics Centre przemawiają dogodna infrastruktura drogowa, strategiczne położenie geograficzne oraz dynamiczne środowisko gospodarcze czyniące z Wielkopolski jeden z najatrakcyjniejszych rynków w Polsce - mówi Tomasz Mika, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL w Polsce.

   Kluczowy rynek logistyczny w Polsce
Goodman Poznań Airport Logistics Centre o docelowej powierzchni 52 000 mkw. położone jest w bliskim sąsiedztwie Portu Lotniczego Ławica z bezpośrednim połączeniem z autostradą A2 poprzez drogę ekspresową S11, łączącą Poznań z Niemcami, Polską Centralną oraz Warszawą. W ramach centrum, Goodman oferuje nowoczesną powierzchnię logistyczną z przeznaczeniem pod magazynowanie lub lekką produkcję, z możliwością natychmiastowej budowy. Aby zapewnić klientom najwyższe standardy i wsparcie, centrum logistyczne jest zarządzane przez zespół property managerów Goodman.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 26 kwiecień 2016 09:33
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe