Zaloguj się

Rosyjskie centrum eksportowe oraz Grupa GEFCO podpisały umowę o współpracy

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Grupa GEFCO, wchodząca w skład Rosyjskich Kolei Państwowych (RZD), oraz spółka Rosyjskie Centrum Eksportowe podpisały umowę o współpracy w zakresie globalnego wsparcia logistycznego rosyjskich i międzynarodowych firm eksportowych. Partnerstwo będzie w pierwszej kolejności działać na rzecz branży motoryzacyjnej, a w późniejszym etapie rozszerzy się na inne strategiczne sektory produkcyjne.

   17 czerwca 2016 roku podczas Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Sankt Petersburgu odbyła się oficjalna ceremonia podpisania umowy o współpracy między spółką akcyjną Rosyjskie Centrum Eksportowe, reprezentowaną przez dyrektora generalnego Petera Fradkova a Grupą GEFCO, reprezentowaną przez prezesa zarządu Luca Nadala. W ramach zawartej umowy Rosyjskie Centrum Eksportowe oraz Grupa GEFCO zobowiązują się do trzyletniej współpracy na rzecz wsparcia eksporterów z sektorów produkcyjnych, zarówno firm rosyjskich, jak i innych podmiotów jedynie prowadzących działalność na terenie Rosji. Strony umowy będą wykorzystywać swoje doświadczenie i wiedzę, aby ułatwić eksporterom długofalowy dostęp do zagranicznych rynków.
   Rosyjskie Centrum Eksportowe jest krajową instytucją działającą na rzecz eksportu, założoną przy wsparciu rządu Federacji Rosyjskiej jako część Vnesheconombank. Jej celem jest zapewnienie rosyjskim eksporterom doradztwa prawnego, finansowego oraz w zakresie rozwoju biznesu.
   GEFCO jako globalny integrator logistyczny z 65-letnim doświadczeniem w zarządzaniu kompleksowymi łańcuchami dostaw oferuje rozwiązania  door-to-door z obszaru TSL. Dzięki wsparciu Rosyjskich Kolei Państwowych, głównego akcjonariusza firmy, a także działalności na rosyjskim rynku od 2003 r. Grupa GEFCO wraz z Rosyjskim Centrum Eksportowym stworzą logistyczny most dla firm zajmujących się eksportem.

Połączone siły i specjalistyczna wiedza obu podmiotów zagwarantują  klientom i partnerom następujące korzyści:
•    znajomość kluczowych rynków (od wstępnych badań do końcowej realizacji planu logistycznego);
•    dostęp do globalnej sieci przedstawicieli i przewoźników w ponad 150 krajach;
•    rozwiązania door-to-door, w tym reprezentacja celna i podatkowa z jednolitymi standardami operacyjnymi wysokiej jakości;
•    możliwości finansowania.

   Zwiększenie rosyjskich możliwości eksportowych
Dzięki umowie o współpracy Grupa GEFCO będzie wspierać rosyjskie firmy eksportowe w budowaniu ich strategicznego planu eksportowego oraz w penetracji rynku.
- Jestem bardzo zadowolony z podpisania umowy między GEFCO a Rosyjskim Centrum Eksportowym. Jako prezes zarządu globalnego dostawcy usług logistycznych zdaję sobie sprawę, jak bardzo usługi z obszaru TSL są ważne dla firm chcących rozwijać się na skalę międzynarodową. Osobiście traktuję tę umowę jako strategiczne partnerstwo, które w dużym stopniu może pomóc rosyjskim firmom zmierzyć się ze światową czołówką oraz uzyskać trwałą pozycję w globalnej gospodarce - powiedział Luc Nadal z Grupy GEFCO.

- GEFCO jest uznanym na świecie ekspertem w dziedzinie logistyki, który od ponad 10 lat prowadzi swoją działalność w Rosji i posiada rozbudowany system przedstawicielstwa w tym kraju. Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy w ramach podpisanej umowy, która pozwoli nam nie tylko na wymianę wiedzy w obszarze rozwoju eksportu oraz wsparcia eksporterów, ale także umożliwi realizowanie projektów na dużą skalę, organizowanie konferencji branżowych, wymianę doświadczeń dotyczących procedur logistycznych i podatkowych, budżetu czy optymalizacji dostaw. Jestem przekonany, że współpraca będzie udana i korzystna dla obu stron - skomentował podpisanie umowy Petr Fradkov, dyrektor generalny Rosyjskiego Centrum Eksportowego.  

Ostatnio zmieniany w czwartek, 30 czerwiec 2016 10:49
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe