Zaloguj się

ID Logistics przejmuje jednego z największych operatorów logistyki kontraktowej na Półwyspie Iberyjskim

Grupa ID Logistics i fundusz inwestycyjny PE fund Corpfin Capital podpisały umowę dotyczącą przejęcia przez ID Logistics 100% udziałów Logiters, czołowego operatora logistyki kontraktowej w Hiszpanii i Portugalii. Akwizycja jest zgodna ze strategią międzynarodowego rozwoju Grupy ID Logistics i umacnia jej pozycję jako lidera na europejskim rynku logistyki kontraktowej.

   Logiters zarządza ponad 50 magazynami o łącznej powierzchni 750 tys. m kw. Zatrudnia 3 300 osób. W 2015 roku firma osiągnęła przychód w wysokości 250 mln EUR. Przejęcie Logiters pozwoli ID Logistics na rozszerzenie oferty o usługi skierowane do branż o wysokim potencjale wzrostu jak healthcare, farmaceutycznej i motoryzacyjnej. Umocni także pozycję ID Logistics w obsłudze FMCG i handlu detalicznego, dzięki pozyskaniu i obsłudze nowych klientów. Połączenie umiejętności, know-how i doświadczenia obu zespołów, zapewni klientom wysoką jakość obsługi w zakresie rozwiązań IT, inżynierii oraz usług o wartości dodanej takich jak usługi poolingowe. Przejęcie Logiters pozwoli także na rozszerzenie europejskiej sieci logistycznej ID Logistics. Do 14 krajów, w których działa Grupa ID Logistics, dołączy teraz Portugalia.
   Wartość transakcji wynosi 85 mln EUR, którą ID Logistics zapłaci w gotowce. Transakcja wymaga jeszcze zatwierdzenia właściwych organów regulacyjnych w Hiszpanii. Zakończenie tej procedury jest zaplanowane na lato 2016.

- Przejęcie Logiters jest kolejnym kamieniem milowym w strategii rozwoju ID Logistics. Umacniając pozycję lidera w Hiszpanii i wchodząc na rynek portugalski, dynamicznie rozwijamy skalę i zasięg naszych operacji w Europie. Dzięki kadrze zarządzającej Logiters, jej doświadczeniu i wspaniałym relacjom z klientami, ID Logistics może rozszerzyć ofertę o nowe branże takie jak healthcare, farmaceutyczna i motoryzacyjna, jednocześnie utrwalając swoją silną pozycję na rynku FMCG i retail. Dodatkowo Logiters otworzy przed nami nowe możliwości rozwoju biznesu oraz zapewni korzyści dotychczasowym i nowym klientom. Jestem przekonany, że dzięki umiejętności nabywania nowych biznesów, powitamy i szybko włączymy zespoły Logiters do naszej organizacji, oferując im możliwości ciekawej kariery i dalszego rozwoju zawodowego - powiedział Eric Hémar, CEO ID Logistics.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z przyłączenia do ID Logistics, wiodącej grupy logistycznej w Europie, specjalizującej się w logistyce kontraktowej. To rzeczywiście pozwoli nam na zaoferowanie obecnym klientom nowych możliwości rozwoju biznesu w ramach europejskiej sieci. Kierujemy się takimi samymi zasadami przedsiębiorczości i obsługi klienta. Umowa z ID Logistics otwiera przed zespołem Logiters nowy, pasjonujący rozdział, z nowymi wyzwaniami i sukcesami - stwierdził Luis Marceńido, CEO Logiters.

- Jesteśmy dumni z tego, że w ciągu ostatnich lat mogliśmy z powodzeniem wspierać program naprawczy Logiters, ściśle współpracując z kadrą zarządzającą w celu osiągnięcia pozycji lidera na Półwyspie Iberyjskim. Wykorzystaliśmy umiejętności i zaangażowanie wszystkich pracowników i menadżerów, którym chcemy podziękować za osiągnięte wyniki. Jesteśmy przekonani, że dzięki dołączeniu do Grupy ID Logistics, Logiters będzie mógł w pełni rozwinąć swój potencjał - dodał Alvaro Olivares, Partner Corpfin Capital.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 05 lipiec 2016 08:48
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe