Zaloguj się

Prologis buduje BTS o powierzchni 42 000 m kw. w Polsce Centralnej

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Globalny lider nieruchomości logistycznych Prologis podpisał umowę z firmą Agata na budowę obiektu typu build-to-suit (BTS) w Prologis Park Piotrków II o łącznej powierzchni 42 170 m kw. W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości CBRE.

   Agata to jeden z wiodących i najstarszych w Polsce dystrybutorów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz, elementów dekoracyjnych, lamp i tekstyliów. Pod tą nazwą funkcjonuje obecnie 19 wielkopowierzchniowych salonów sprzedaży zlokalizowanych w najważniejszych miastach w naszym kraju oraz dwa magazyny centralne.

- Optymalizacja procesów i kosztów prowadzonych przez nas działań operacyjnych, które stanowią konsekwencję dynamicznego rozwoju naszej firmy, skłoniły nas do utworzenia jednego ogólnopolskiego centrum magazynowego w Centralnej Polsce, zlokalizowanego na terenie Prologis Park Piotrków II - powiedział Grzegorz Ćwik, vice president, Agata. - Wybraliśmy ofertę Prologis, gdyż postanowiliśmy powierzyć tak ważny element naszego biznesu sprawdzonemu i rzetelnemu partnerowi. Ta umowa to potwierdzenie naszej dobrej współpracy, która sięga 2010 roku,  kiedy to podpisaliśmy pierwszą umowę najmu powierzchni magazynowej w Prologis Park Wrocław.

- Cieszymy się, że Agata wybrała położony w Centralnej Polsce Prologis Park Piotrków II. Z opracowanego przez nas wspólnie z Eyefortransport (EFT) raportu "Rozwój Sieci Nieruchomości Logistycznych w Europie" wynika, że to właśnie Polska Centralna jest najbardziej pożądaną lokalizacją logistyczną w Europie Środkowo-Wschodniej - powiedział Paweł Sapek, senior vice president, country manager Prologis na Polskę. - Ta umowa to potwierdzenie naszej wiedzy i dotychczasowej owocnej współpracy z Agata. Dodatkowo, byliśmy w stanie zaoferować atrakcyjnie położone grunty, których jesteśmy właścicielem, i do których posiadamy niezbędne pozwolenia na budowę. Dzięki temu możemy dostarczyć klientowi magazyn w możliwie najkrótszym czasie.

- Lokalizacja Piotrkowa Trybunalskiego oraz niestandardowe rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta, finalnie zdecydowały o wyborze parku magazynowego Prologis. Gratulujemy obu partnerom i jesteśmy dumni, że mogliśmy przyczynić się do podpisania umowy najmu - powiedziała Małgorzata Czepel, starszy negocjator w dziale Powierzchni Magazynowych i Logistycznych, CBRE.

   Prologis Park Piotrków II to centrum logistyczne obecnie składające się z jednego budynku magazynowego o powierzchni 17 500 m kw. Jest położone na przedmieściach Piotrkowa Trybunalskiego, oddalone zaledwie 40 kilometrów od stolicy regionu - miasta Łodzi. Park leży bezpośrednio u zbiegu dwóch głównych szlaków komunikacyjnych: autostrady A1/E75, łączącej północną i południową Polskę oraz drogi ekspresowej nr 8/E67 łączącej Pragę, aglomerację śląską, Warszawę z Białymstokiem i Wilnem. Działając aktywnie w czterech krajach w CEE z portfolio 4,3 miliona m kw., Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2016 r.).

Ostatnio zmieniany w środa, 17 sierpień 2016 16:16
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe