logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

AXI IMMO dla sieci hurtowni elektrotechnicznych i operatora logistycznego w Panattoni Park Poznań III

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Konsultanci AXI IMMO doradzali firmom Elektroskandia Polska i Ekol Logistics przy wynajmie powierzchni magazynowo-biurowej w regionie Poznania. Oba podmioty łącznie wynajęły ponad 7 500 mkw. w ramach Panattoni Park Poznań III.

   Elektroskandia Polska jest siecią hurtowni elektrotechnicznych, należącą do Wurth Group. Posiada w Polsce 35 hurtowni w różnych częściach kraju. W ofercie firmy znajduje się szeroki wybór asortymentu, w tym: kable i przewody, osprzęt kablowy, oświetlenie, osprzęt instalacyjny, aparatura, obudowy i rozdzielnice, silniki elektryczne i transformatory. Firma powstała w 1993 r. w Poznaniu, gdzie do dziś mieści się jej centrala oraz główny magazyn. Elektroskandia Polska wynajęła blisko 4 900 mkw. powierzchni magazynowej i ponad 200 mkw. powierzchni biurowej w Panattoni Park Poznań III.
   Ekol Logistics to międzynarodowa firma logistyczna oferująca pełen zakres usług logistycznych w niemal całej Europie. Firma powstał w 1990 r. w Turcji i oferuje dedykowane usługi min. dla sektora motoryzacyjnego, FMCG, handlowego, medycznego, odzieżowego, budowlanego i technologicznego. Ekol specjalizuje się w transporcie intermodalnym, posiada 5 własnych promów Ro Ro oraz ponad 5500 własnych środków transportu. W Polsce firma obecna jest od 2015 r., centrala firmy zlokalizowana jest na Górnym Śląsku, gdzie Ekol wynajmuje powierzchnię magazynową w ramach Panattoni Park Sosnowiec II.  Wraz z rozwojem oddziałów w Polsce, Ekol wynajął ponad 2400 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w nowej inwestycji Panattoni Europe w Koninku pod Poznaniem.

- Decyzja o wynajmie nowego magazynu była podyktowana dynamicznym rozwojem sieci sprzedaży oraz koniecznością zapewnienia oczekiwanego poziomu serwisu naszym klientom. Dodatkowo rozwój nowych kanałów sprzedaży, m.in. internetowego, również miał wpływ na decyzję o wynajmie nowego magazynu. Poznań to sprawdzona lokalizacja, która pozwala na organizację dystrybucji w skali regionu i kraju. Ponadto, model biznesowy oparty na wynajmie powierzchni magazynowych pozwala nam na większą elastyczność i dostosowanie się do zmieniającego się rynku - komentuje Maciej Maćkowiak, prezes zarządu Elektroskandia Polska.

- W związku z wejściem na polski rynek w ubiegłym roku i dynamicznym rozwojem biznesu zdecydowaliśmy się na wynajem nowego magazynu w rejonie Poznania. Jest do strategiczny region na logistycznej mapie Polski - mówi Mariusz Cierluk, Branch Manager Ekol w Poznaniu.
- Chcemy, aby oferowane przez nas rozwiązania intermodalne funkcjonowały również na innych, nowych, ważnych dla naszego rozwoju kierunkach. Pozwoli nam to na uelastycznienie naszej oferty poza obecnie istniejące połączenia do i z Turcji, zwłaszcza tam, gdzie posiadamy swoje spółki. Nowe lokalizacje w Polsce, w tym również Poznań, mają na celu zwiększenie tych możliwości w kierunku: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii czy Włoch - mówi Artur Pohl, Country Manager Ekol Polska.
   Panattoni Park Poznań III to nowoczesne centrum dystrybucyjne położone w miejscowości Koninko, 12 km od centrum Poznania. Inwestycja oferuje 70 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w ramach czterech budynków. Park położony jest przy drodze ekspresowej S11, 800 m w linii prostej od skrzyżowania autostrady A2 z S11. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu miasta i rozwiniętej infrastrukturze komunikacji publicznej, lokalizacja obiektu zapewnia łatwy dostęp do wykwalifikowanych pracowników.

Ostatnio zmieniany czwartek, 01 wrzesień 2016 13:50

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj