Zaloguj się

Nowy oddział Gefco Special w Krakowie

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Grupa GEFCO uruchomiła oddział w Krakowie dedykowany usługom GEFCO Special. Nowe biuro uzupełnia mapę lokalizacji GEFCO i zwiększa możliwości operacyjne firmy w zakresie obsługi transportów specjalnych. Krakowskim oddziałem kieruje Marcin Filipowicz, ekspert w dziedzinie realizacji tego typu usług logistycznych w Polsce.

   Braki materiałów do produkcji spowodowane problemami w transporcie są sytuacją znaną od początku popularności Lean Manufacturing, czyli oszczędnego wytwarzania metodą efektywnego zarządzania produkcją. Przyczyn braku ciągłości w łańcuchu dostaw może być wiele - zła pogoda, wypadki lub inne nieprzewidziane sytuacje na drodze. Przy bardzo niskich stanach magazynowych takie wydarzenia mogą powodować przestoje, które wiążą się z olbrzymimi kosztami. Rozwiązaniem problemu jest GEFCO Special, które ma wspierać koncerny w krytycznych dla zachowania ciągłości produkcji momentach.
   Do obsługi transportów specjalnych GEFCO używa małych samochodów, a jeżeli jest taka potrzeba również samolotów i helikopterów. Ze względu na specyfikę usługi, czas przyjęcia zlecenia do realizacji jest skrócony do minimum. Pracownik GEFCO Special odpowiada zazwyczaj w ciągu 30 minut, a usługa jest dostępna przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Biuro GEFCO Special potrafi zorganizować transport praktycznie we wszystkich sytuacjach dzięki dostępności floty w całej Europie oraz wsparciu ze strony wykwalifikowanego i doświadczonego personelu.
   Transport jest realizowany przez małe samochody, których nie obowiązuje wiele obostrzeń jakim podlegają duże pojazdy ciężarowe. To przyspiesza realizację usługi. Podczas transportu przesyłka jest pod specjalnym nadzorem, a każdy problem jest natychmiast zgłaszany do klienta. W przypadku gdy przesyłka jest niedużych rozmiarów a jej dostawa jest wyjątkowo pilna, istnieje możliwość skorzystania z usługi courier on board, w której od odbioru od dostawcy do momentu dostarczenia do finalnego miejsca przesyłka jest pod opieką dedykowanego kuriera, który przewozi ją jako bagaż podręczny w samolocie rejsowym.
   Szefem krakowskiego oddziału GEFCO Special został Marcin Filipowicz, posiadający ponad 13-letnie doświadczenie w realizacji pilnych transportów. Główną grupą klientów GEFCO Special są firmy z sektora motoryzacyjnego, którego obsługa jest specjalizacją spółki. Ponieważ usługa jest szyta na miarę, sprawdza się zarówno w przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych jak i handlowych z różnych branż. Ofertę przygotowano z myślą o klientach, którzy ze względu na pilny charakter lub znaczenie niektórych przewozów nie chcą ryzykować wyboru konwencjonalnych usług. Ekspresowy i terminowy serwis spedycyjny GEFCO Special realizowany jest przy użyciu dedykowanych i sprawdzonych środków transportu, a także zaufanych kierowców.

- Otwarcie nowego oddziału GEFCO Special to ważny krok w kierunku rozwoju palety naszych usług przede wszystkim dla klientów z sektora produkcyjnego. Większość naszych klientów to firmy niezwykle wymagające, które liczą na nas szczególnie wtedy, gdy sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli i potrzebują wsparcia ze strony niezawodnego i doświadczonego partnera. W takich momentach i przy najbardziej wymagających zleceniach nie ma czasu na błędy - podkreśla Rafał Krajewski, dyrektor generalny GEFCO Polska. - Nasz serwis jest wyjątkowo skuteczny, gdyż do jego realizacji wykorzystujemy 65 lat doświadczenia w dostawach na produkcję oraz sieć agencji GEFCO Special w całej Europe.

   Przykładami nietypowych zleceń realizowanych przez GEFCO Special jest transport pojazdów na imprezy motoryzacyjne, takie jak Salon Samochodów Zabytkowych Rétromobile lub wyścig 24h Le Mans. Jednak w praktyce usługi GEFCO Special mają zdecydowanie szerszą grupę odbiorców i mogą być realizowane dla firm produkcyjnych praktycznie z każdej branży.

Ostatnio zmieniany w piątek, 16 wrzesień 2016 08:16
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe