Zaloguj się

Hili Company pozyskało firmę Allcom - czołowego polskiego spedytora towarów

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Hili Company, będąca częścią logistyczną Hili Ventures, zajęła ważną pozycję na polskim rynku dzięki włączeniu w skład grupy, firmy Allcom z siedzibą w Gdyni, zajmującej się spedycją towarów i pełniącej funkcję agencji celnej.

   Allcom świadczy kompleksowe specjalistyczne usługi spedycji i magazynowania, obsługując klientów z różnych branż w Polsce. Zespół Allcom liczy ponad 50 pracowników w biurach: w Gdyni, biurach portowych Gdyni i Gdańska na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego, a także w Warszawie i Bydgoszczy. Podstawowym przedmiotem działalności firmy Allcom jest spedycja „door-to-door” i „port-to-door” ładunków kontenerowych, w tym żywności, produktów chemicznych i materiałów budowlanych. Firma świadczy również usługi odprawy celnej, przeładunków oraz magazynowania we własnych składach celnych. Uzupełnieniem oferty są własne serwisy drobnicowe LCL, spedycja lotnicza, przewozy samochodowe oraz project cargo i czartery statków. To, co wyróżnia Allcom na rynku, to kompleksowe podejście do spedycji i uproszczone procedury pozwalające odprawiać towary bez konieczności przedstawiania ich w Urzędzie Celnym w ciągu pół godziny od momentu powiadomienia o zamiarze odprawy. Zespół Allcom nadal będzie kierowany przez dyrektora zarządzającego Pana Pawła Skriabina.
   Firma Allcom dołączy do grupy Hili prowadzącej zdywersyfikowane operacje logistyczne na obszarze od Morza Śródziemnego do Bałtyckiego oraz w Europie Północnej. Firma Hili Company wkrótce zmieni nazwę na Hili Logistics, w skład której wchodzą także Carmelo Caruana Company z siedzibą na Malcie, Airsped Express pełniące funkcję dostawcy usług dla FedEx Express na Malcie, CMA CGM Malta Agency (wspólne przedsięwzięcie z CMA CGM) oraz firma Peterson Malta (wspólne przedsięwzięcie ze specjalizującą się w transporcie ropy naftowej i gazu firmą Peterson) oraz firmami Baltic Freight Services z siedzibą na Litwie i Prime Logistics z Białorusi.
   Dzięki stałej obecności w Polsce i szerokim kontaktom międzynarodowym Allcom zapewnia innym podmiotom Hili Company wiele możliwości wzmocnienia własnej oferty usług. Allcom zwiększy przewagę konkurencyjną Hili Company głównie poprzez wykorzystanie synergii różnych działań prowadzonych w ważnych lokalizacjach w całej Europie.

- Allcom jest cennym nabytkiem dla rodziny firm logistycznych skupionych pod szyldem Hili Company. Ma znaczący potencjał wzrostu na jednym z największych rynków w Europie i możliwość rozszerzania swojej oferty produktów dla klientów. Zapewni również naszej grupie firm dostęp do istniejących i nowych klientów z Polski - mówi Pan Davide Biron, dyrektor zarządzający (CEO) z Hili Company. - Allcom dołączając do renomowanej sieci biznesowej Hili Company zyska w zamian dostęp do najważniejszych węzłów komunikacyjnych na całym kontynencie. Oczekujemy, że przyczyni się to do rozwoju firmy i integracji zespołu Allcom z Hili Company.

Ostatnio zmieniany w środa, 21 wrzesień 2016 08:52
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe