logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Dzień Kuriera i Przewoźnika w DHL Express

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

29 września jest Dniem Kuriera i Przewoźnika. To wyjątkowe święto całej branży kurierskiej i transportowej w Polsce co roku obchodzą pracownicy i kurierzy dywizji DHL Express, realizującej międzynarodowe usługi ekspresowe.

   Obecnie w DHL Express za doręczanie międzynarodowych przesyłek lotniczych odpowiada 359 kurierów. To właśnie kurierzy, będąc ogniwem łączącym nadawcę i odbiorcę przesyłki, wykazują pełen profesjonalizm, rzetelność oraz zaangażowanie, ale również stanowią wizytówkę firmy DHL. Dzięki ich codziennej pracy, każda przesyłka, niezależnie od miejsca nadania, trafia bezpiecznie i terminowo do odbiorcy, znajdującego się w najdalszym zakątku świata. I chociaż praca kuriera nie należy do najłatwiejszych, daje wiele satysfakcji.
   Niezależnie od aury i pory roku, pokonują korki, przemierzają kilometry i spieszą, aby na czas odebrać bądź doręczyć przesyłkę pod wskazany adres. Praca kuriera wymaga dobrej organizacji czasu, kreatywności, ale również umiejętności sprostania nietypowym wyzwaniom i dobrej sprawności fizycznej. W Świnoujściu międzynarodowe przesyłki ekspresowe do klientów DHL Express dostarcza kurier rowerowy, który nie chcąc tracić czasu na przeprawę promową dla aut, korzysta z roweru. Dzięki alternatywnemu środkowi transportu dociera z przesyłkami w każde miejsce, omijając korki uliczne i oszczędzając czas. Beata, kurierka ze Szczecina, wspomina dzień, w którym miała doręczyć pilną przesyłkę na statek. Niestety statek wypływał już z portu, dlatego na pokład przetransportował ją … portowy dźwig.
   Zdarzają się również nietypowe zamówienia, takie jak transport drogocennej rzeźby z warszawskiego domu aukcyjnego do Francji, czy doręczenie w tym samym dniu dokumentów dyplomatycznych do Berlina, podczas odbywającego się szczytu NATO w Warszawie. Realizacją nietypowych zamówień zajmują się kurierzy w ramach Działu Usług Niestandardowych DHL Express. Jak przekonują, w ich pracy liczy się przede wszystkim czas, ale ważne są również cierpliwość i determinacja.

- Kurier to zawód dla osób, które lubią mieć bezpośredni kontakt z ludźmi i łatwo nawiązują nowe relacje - podkreśla Adam, kurier ze Szczecina. - Każdy dzień mojej pracy jest inny, a ja mam to szczęście, że spotykam w niej tylko osoby pozytywnie nastawione do życia. W tym dniu wszystkim kurierkom i kurierom chciałbym życzyć łatwej i prostej pracy, przejezdnych dróg i samych pogodnych dni. 

   Dzień Kuriera i Przewoźnika jest doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności kurierom za ich codzienną pracę. Tego dnia, oprócz specjalnych podziękowań i sms’a z życzeniami przesłanymi na skanery, każdy kurier otrzyma drobny upominek. Z okazji ich święta już po raz kolejny zorganizowano konkurs na Super Kuriera, podczas którego kurierzy sami wskazują najlepszych spośród siebie, przyznając kolegom, według własnych kryteriów, tytuł Super Kuriera. Do uczczenia Dnia Kuriera dołączyli wszyscy pracownicy DHL Express z własnymi życzeniami. Podziękowania kurierom złożyli również przełożeni:

- Dziękujemy Wam, że każdego dnia możemy na Was liczyć, że z uśmiechem, zaangażowaniem i pasją dostarczacie przesyłki naszym klientom. Nie raz udowodniliście, że nie ma dla Was rzeczy niemożliwych. Waszą pracę doceniają również klienci, którzy każdego dnia przesyłają pochlebne opinie na temat kurierów, którzy pracują w DHL Express i są Międzynarodowymi Specjalistami. Dziękujemy Wam za Waszą pracę i codzienny, ogromny wysiłek wkładany w budowanie zespołu DHL Express. Jestem dumna, że pracuję z takim wspaniałym zespołem - powiedziała Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji międzynarodowych w firmie DHL Express.

Ostatnio zmieniany czwartek, 29 wrzesień 2016 11:09

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj