Zaloguj się

ID Logistics zatrudni blisko 300 osób w Bydgoszczy

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

ID Logistics, dostawca usług logistycznych specjalizujący się w logistyce kontraktowej, rozpoczął prace nad uruchomieniem nowego Centrum Dystrybucji dla sieci handlowej Carrefour w Bydgoszczy. Jednym z najważniejszych etapów przygotowań jest zatrudnienie blisko 300 osób, które będą odpowiedzialne za sprawne działanie bydgoskiego magazynu. Firma rozpoczyna obecnie proces rekrutacji na różne stanowiska od magazynierów, aż po kadrę managerską.

   Nowe Centrum Dytrybucji sieci Carrefour w Bydgoszczy zostanie uruchomione w marcu 2017 roku. Zespół ID Logistics będzie zarządzał procesami magazynowania, składowania i dystrybucji towarów do 180 sklepów sieci Carrefour (hipermarketów, supermarketów i franczyzowych) położonych w północno-zachodniej części Polski. W rozpoczynającym się właśnie procesie rekrutacji, ID Logistics  skieruje swoją ofertę pracy głównie do osób z Bydgoszczy i okolic, zainteresowanych pracą na stanowiskach managerskich, specjalistycznych i operacyjnych, związanych bezpośrednio z obsługą magazynu. W bydgoskim centrum kadrę zarządzającą tworzyć będzie zespół 25 pracowników, w tym manager oddziału i lider zespołu. 27 osób trafi do działu administracji (biuro obsługi klienta, awizacje i operacje magazynowe), około 12 specjalistów zajmie się obsługą obszarów IT, BHP, HR i Jakości oraz około 230 osób odpowiedzialnych będzie za prace magazynowe (m.in. przyjęcie towarów, kompletację i wysyłkę do sklepów sieci Carrefour).

- Ten proces rekrutacji ma dla nas kluczowe znaczenie. Do naszego zespołu dołączy blisko 300 nowych pracowników o różnym profilu i doświadczeniu zawodowym. Będą to osoby, które dopiero chcą rozpocząć karierę w logistyce jak i te, które wniosą swoje doświadczenie i wspólnie z nami będą chciały je dalej rozwijać. Szukamy osób z pasją, otwartych na wyzwania i innowacje. Zapewniamy ciekawą pracę w dynamicznej, międzynarodowej firmie, obecnej w 16 krajach na świecie, dającą możliwości rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Praca w logistyce jest naprawdę fascynująca, zachęcamy do aplikowania - powiedziała Małgorzata Hornig, dyrektor HR w ID Logistics Polska.

   Możliwość zatrudnienia wykwalifikowanej kadry menadżerów i pracowników była jednym z kryteriów wyboru Bydgoszczy jako miejsca, w którym powstanie nowe Centrum Dystrybucji Carrefour. Pod uwagę brane były także dogodne położenie geograficzne miasta oraz infrastruktura, która pozwoli na szybką dostawę do sklepów sieci Carrefour.
   W Polsce i na całym świecie ID Logistics działa zgodnie z programem zrównoważonego rozwoju, który opiera się na trzech filarach: środowiskowym, ekonomicznym oraz socjalnym i społecznym. Firma aktywnie wspiera rozwój pracowników oraz inicjatywy na rzecz społeczności lokalnych w miejscach swojej działalności.
   Budowa Centrum Dystrybucji Carrefour rozpoczęła się 1 lipca 2016 roku, natomiast jego otwarcie zostało zaplanowane na marzec 2017 roku. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 36,762 m kw., z czego powierzchnia magazynu stanowi ponad 35 tys. m kw., a zaplecze biurowe około 1,5 tys. m kw. W magazynie składowanych będzie ponad 6,5 tys. różnego typu artykułów, w tym spożywcze (owoce, warzywa, nabiał, mięso, napoje), chemii gospodarczej i kosmetyki. W magazynie przygotowanych zostanie ponad 29 tys. miejsc paletowych, zastosowane będą najnowsze rozwiązania i systemy logistyczne, między innymi wyodrębnione zostaną strefy z kontrolowaną temperaturą do przechowywania wrażliwych artykułów takich jak mięso i nabiał (temperatura 0-2°C) oraz owoce i warzywa (temperatura 4-7°C). Zgodnie z polityką Zrównoważonego Rozwoju ID Logistics i sieci Carrefour, zastosowane będą tu także różne rozwiązania pro-ekologiczne, na przykład oświetlenie typu LED.
   Nowe Centrum Dystrybucji Carrefour w Bydgoszczy jest trzecim Centrum Dystrybucji sieci handlowej obsługiwanym przez ID Logistics w Polsce. Firma zarządza już dwoma magazynami sieci handlowej Carrefour w Będzinie i Piotrkowie Trybunalskim. Z magazynu w Będzinie o powierzchni 42 tys. m kw. zaopatrywane są sklepy w południowej Polsce. Natomiast z magazynu w Piotrkowie Trybunalskim o powierzchni 19 tys. m kw. dostarczane są świeże produkty do sklepów w centralnej i północnej części kraju.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 03 październik 2016 09:04
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe