logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Goodman wybuduje dla METRO GROUP nowe centrum logistyczne w niemieckim Marl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa Goodman, globalny ekspert w dziedzinie budowy i zarządzania nieruchomościami logistycznymi, wybuduje nowe centrum logistyczne o powierzchni 235 000 m kw. dla METRO GROUP, z którą zawarł 10-letnią umowę najmu. Obiekty będzie oddany do użytku w marcu 2018 r., a Goodman zainwestuje w budowę ok. 200 milionów euro.

   METRO GROUP z siedzibą w Düsseldorfie jest jedną z największych firm prowadzących sprzedaż hurtową i detaliczną na świecie. Firma zatrudnia ponad 220 tys. pracowników w 29 krajach, a jej obroty wyniosły 59 mld euro w roku finansowym 2014/2015. Budowa nowego centrum logistycznego w Marl jest częścią dogłębnej modernizacji i konsolidacji sieci logistycznej, którą firma ogłosiła w swojej strategii dla rynku niemieckiego we wrześniu 2015 r. W nowym centrum firma zamierza stworzyć nawet tysiąc nowych miejsc pracy.
   Nowy obiekt w Marl w Północnej Nadrenii-Westfalii będzie składał się z dwóch samodzielnych budynków i zapewni zaopatrzenie dla sieci sklepów samoobsługowych Real i hurtowni METRO Cash & Carry przede wszystkim w zachodniej części Niemiec, ale także dla całego kraju. Usługi logistyczne będą realizowane przez wchodzącą w skład Grupy spółkę METRO LOGISTICS, co pozwoli Grupie efektywnie zarządzać dystrybucją gamy ponad 20 000 artykułów spożywczych i gospodarstwa domowego.

- Goodman zapewnił nam doskonałe rozwiązania magazynowe, dzięki czemu METRO GROUP może dokończyć budowę nowej sieci logistycznej i przygotować się na dalszy rozwój - powiedział Jeroen Janssen Lok, Group Director Strategy Logistics, odpowiedzialny za strategię logistyczną METRO GROUP w Niemczech. - Nowoczesne huby logistyczne oraz większe skoncentrowanie przepływu towarów, a także adaptacje istniejących obiektów, istotnie wpłyną na poprawę dostępności,  jakości i świeżości produktów. Nowy obiekt w Marl odpowiada na nasze strategiczne oczekiwania w zakresie nowoczesnej i konkurencyjnej przestrzeni logistycznej.

- W tym wieloaspektowym procesie, który prowadzimy we współpracy z władzami miasta Marl, przygotowujemy przestrzeń inwestycyjną pod nowe centrum logistyczne - dodał Christian Mielke z METRO Properties, który prowadził proces poszukiwania odpowiedniej lokalizacji, budowy i wyboru inwestorów z ramienia METRO GROUP.

   Centrum logistyczne o wysokim standardzie w atrakcyjnej lokalizacji
Nowe centrum logistyczne o powierzchni 235 000 m kw. będzie się składać z dwóch  budynków o powierzchni odpowiednio 83 000 m kw. i 152 000 m kw. Ogółem, METRO GROUP będzie miało do dyspozycji 225 000 m kw. powierzchni magazynowej i 10 000 m kw. biurowej i socjalnej. Obiekty spełniają wysokie wymogi stawiane budynkom klasy A, posiadają także elastyczne moduły magazynowe, które pozwolą na zoptymalizowanie działalności METRO GROUP. W całym budynku zainstalowane zostanie energooszczędne oświetlenie LED, co sprawi że po zakończeniu budowy centrum uzyska złoty certyfikat Niemieckiego Stowarzyszenia Budownictwa Zrównoważonego (DGNB).

- Złożoność tego projektu - jeśli chodzi o jego wielkość, przekształcenia działki jak i wymagania techniczne budynków - pokazuje jak innowacyjne rozwiązania można zastosować, kiedy blisko współpracuje się z klientem i lokalnymi interesariuszami, w naszym przypadku w szczególności z władzami miasta Marl - powiedział Christof Prange, Head of Business Development w Goodman Germany. - Cieszymy się na dalszą owocną współpracę z METRO GROUP, która postrzega użytkowanie tej nieruchomości w długiej perspektywie. Chcielibyśmy również podziękować firmie EVONIK za wsparcie na wczesnych etapach projektu, co przyniosło korzyści dla wszystkich zaangażowanych stron.

   Według najnowszych badań “Logistics and Real Estate 2016”, aglomeracja Ren-Ruhra jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków logistycznych w Niemczech. Wraz z inwestycją dla METRO GROUP i zarządzaniem powierzchnią 500 000 m kw., Goodman znacząco wzmocni swoją pozycję w tym istotnym regionie.

  Znaczenie regionu Nadrenii Północnej-Westfalii
Nadrenia Północna-Westfalia, która wypracowuje ponad 1/5 niemieckiego PKB, jest pod względem gospodarczym jednym z najważniejszych regionów nie tylko w Niemczech, ale również w całej Europie. Z nowej lokalizacji METRO GROUP będzie miała dostęp do 2 200 km dróg ekspresowych zapewniających połączenie z głównymi niemieckimi miastami i z europejskim systemem tras szybkiego ruchu. Zważywszy na największe zagęszczenie sieci kolejowej w Niemczech i bliskość rzeki Ren, położenie centrum pozwoli spełnić oczekiwania logistyczne METRO GROUP.

- Fakt, że METRO GROUP wybrała Marl na lokalizację swojej inwestycji, podkreśla atrakcyjność naszego regionu dla firm szukających wysokiej jakości powierzchni logistycznych. Ta inwestycja pomoże także ożywić wzrost gospodarczy i zatrudnienie. Jest też przede wszystkim doskonałym przykładem owocnej współpracy między biznesem a władzami lokalnymi - zauważył Werner Arndt, Burmistrz Marl.

- Ten projekt to jasny sygnał dla aglomeracji Ren-Ruhra, który pokazuje również, że aktywna współpraca między władzami w regionie pozwala osiągnąć wspólny cel - powiedział Cay Süberkrüb, przewodniczący Dystryktu Reckinghausen.

   W transakcję zaangażowani byli brokerzy z JLL i BNP Paribas.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 październik 2016 10:21

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj