Zaloguj się

FedEx Express rozbudowuje swoje centrum logistyczne w porcie lotniczym Paris-Charles de Gaulle

  •  ŁP
  • Kategoria: Logistyka

FedEx Express, firma świadcząca usługi przewozów, ogłosiła zamiar rozbudowy swojego centrum logistycznego, zlokalizowanego na paryskim lotnisku Charlesa de Gaulle'a.

Po ukończeniu, nowy obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych centrów obsługi przesyłek ekspresowych na świecie, wyposażonym w rozwiązania technologiczne zwiększające wydajność sortowania przesyłek o ponad 40%. Zobowiązanie obejmuje 200 mln euro kapitału oraz dzierżawę na okres 30 lat. Plany zostały ogłoszone 18 października br., w obecności Prezydenta Francji, François Hollande'a.
- Inwestycja ta jest częścią strategii zakładającej ekspansję sieci transportowej firmy, co z kolei przełoży się na większą wydajność i ułatwi kontakty biznesowe w Europie i na całym świecie - powiedział David Binks, prezes FedEx Express Europe i dyrektor generalny TNT.
- Nowy obiekt, w połączeniu z niedawnym przejęciem TNT, odpowiada na zmieniające się potrzeby naszych klientów oraz globalnego rynku, zwiększając jednocześnie możliwość wspierania przez nas takich trendów, jak międzynarodowy handel elektroniczny.

Początek budowy nowego obiektu zaplanowano na lato 2017 roku. Do 2019 roku ma on rozpocząć swoją działalność. Po ukończeniu, centrum logistyczne zostanie wyposażone w zautomatyzowany system sortujący duże, ponadwymiarowe paczki - pierwszy tego typu w FedEx Express na całym świecie. Systemy takie są coraz częściej wykorzystywane w związku ze wzrostem rynku e-commerce. Aby podkreślić zaangażowanie FedEx na rzecz zrównoważonego rozwoju, nowy budynek będzie posiadał certyfikaty HQE oraz Breeam, co oznacza, że zostanie on zbudowany przy użyciu materiałów przyjaznych dla środowiska oraz wyposażony w oświetlenie LED. FedEx przewiduje, że rozbudowa hubu będzie wiązać się ze stworzeniem nowych miejsc pracy i zwiększeniem obecnego zatrudnienia na lotnisku CDG.

FedEx Express działa we Francji od 1985 r. W 1999 r. port lotniczy Paris-Roissy-Charles de Gaulle stał się głównym europejskim centrum przeładunkowym firmy. Obecnie jest największym centrum logistycznym FedEx poza granicami Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie, huby FedEx w niemieckiej Kolonii oraz TNT w belgijskim Liege pozostaną ważnymi centrami operacyjnymi.
Wkrótce firma TNT otworzy swój hub przeładunkowy, położony na północ od Paryża oraz trzy dodatkowe magazyny. Inwestycja w sieć transportową TNT przyczyni się do polepszenia połączeń pomiędzy Francją, a Europą i resztą świata.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 24 październik 2016 09:46
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe