Zaloguj się

PROMAG S.A. w gronie Pereł Polskiej Gospodarki

28 października br., w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się gala XIV edycji Pereł Polskiej Gospodarki - jednego z najważniejszych i najbardziej cenionych rankingów polskich przedsiębiorstw. Wśród laureatów tegorocznego zestawienia, branżę logistyki wewnętrznej reprezentował PROMAG S.A.

   Firma PROMAG S.A., producent i integrator kompleksowego wyposażenia magazynowego, podobnie jak w roku ubiegłym zajęła wysoką 16 pozycję w kategorii Perły Duże (przedsiębiorstwa, które w analizowanym roku rozrachunkowym osiągnęły przychody netto ze sprzedaży na poziomie co najmniej 100 mln złotych) i, co warte podkreślenia, była jedyną firmą reprezentującą w zestawieniu branżę intralogistyczną.

 - To, że po raz kolejny znajdujemy się w gronie największych i najbardziej efektywnych polskich przedsiębiorstw na pewno bardzo nas cieszy i potwierdza słuszność realizowanej strategii biznesowej. Rok 2016 był dla PROMAG na pewno okresem dużych zmian, ważnych inwestycji i kolejnych wyzwań. Zakończyliśmy rozbudowę naszego Centrum Logistycznego w Koninku, zwiększając powierzchnię magazynową z 9 do 17 tysięcy m kw. Dzięki temu możemy szybciej obsługiwać klientów, realizować sprawnie rosnącą liczbę zamówień i w dalszym ciągu rozwijać sprzedaż online za pośrednictwem naszego sklepu internetowego e-promag.pl. Inwestowaliśmy również w nasze zaplecze szkoleniowe oraz Centrum Techniki Magazynowej z ekspozycją Magazyn Przyszłości, które promuje mądrą automatyzację polskich przedsiębiorstw. Wielkim sukcesem - nie tylko frekwencyjnym - zakończyły się zarówno Dni Otwarte CTM, jak i II edycja cyklicznego Forum Logistycznego, poświęconego w tym roku przyszłości biznesu w erze automatyzacji i robotyzacji procesów intralogistycznych. Powołane przez nas Centrum Techniki Magazynowej działa od roku, a odwiedziło je już blisko 2000 gości – przedstawicieli świata biznesu i nauki - mówiła Karolina Tokarz, prezes zarządu, naczelny dyrektor PROMAG S.A. - Dzięki blisko 35-letniej obecności na rynku PROMAG ma już sprawdzoną, kompleksową ofertę wyposażenia magazynowego, a priorytetem firmy jest w tym momencie automatyzacja i robotyzacja oraz rozwój Spółki oparty na tworzeniu i oferowaniu własnych autorskich rozwiązań magazynowych, optymalizujących procesy intralogistyczne. Na szczególną uwagę zasługuje system gęstego składowania AutoMAG, który umożliwia całkowite wyeliminowanie wózków widłowych z obszaru magazynowania towarów, a tym samym stworzenie w pełni automatycznego i autonomicznego systemu składowania towarów. Dzięki tej innowacji PROMAG jest obecnie jedyną polską firmą, która projektuje, produkuje, montuje i serwisuje w pełni automatyczne magazyny.

   Perły Polskiej Gospodarki wręczane są od 2002 roku przez wydawcę anglojęzycznego magazynu Polish Market, który promuje polską gospodarkę, naukę i kulturę za granicą. Pozycja na liście rankingowej zależy nie tylko od wielkości firmy mierzonej jej przychodami, ale także od efektywności, dynamiki i płynności finansowej. Metodologię badania opracowali naukowcy z Zakładu Analizy i Wspomagania Decyzji Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 08 listopad 2016 14:37
Zaloguj się by skomentować