Zaloguj się

DHL Express inwestuje 185 mln USD w 2016 i 2017 r. w USA

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Dostawca usług logistycznych DHL Express ogłosił kontynuację realizacji swojego planu inwestycyjnego w Stanach Zjednoczonych i na terenie obu Ameryk, jako że wzrost w tym regionie jest zgodny oczekiwaniami. Inwestycje o wartości 185 mln USD  przewidziane na rok 2016 i 2017 koncentrują się na infrastrukturze, technologii i ludziach. Tylko w roku 2016 powstało około 900 nowych miejsc pracy, co pozwoli w dalszym ciągu zapewniać usługi najwyższej jakości i doskonałą obsługę klienta. Oprócz inwestowania w działalność na terenie USA, DHL Express angażuje także środki w wysokości 105 mln USD na rozwój w kluczowych krajach regionu, m.in w Meksyku, Kanadzie, Brazylii, Chile i Peru. W ciągu dwóch lat na inwestycje w tych krajach przeznaczy kwotę 290 mln USD.

- DHL Express kontynuuje swój silny rozwój w USA - wyjaśnia Ken Allen, członek zarządu Deutsche Post AG i prezes DHL Express. - W ramach naszego skoncentrowania na międzynarodowych przesyłkach ekspresowych oraz zaangażowania w ciągłą poprawę obsługi klienta, inwestujemy środki w modernizację obiektów, w zwiększenie liczby pracowników oraz zapewnienie im technologii koniecznych do większej produktywności i wydajności.

   Przykładem  jest niedawne wdrożenie nowych "inteligentnych" skanerów dla kurierów, które są wygodniejsze, lżejsze i wyposażone w funkcje głosowe i GPS. DHL zakończył już część inwestycji o wartości 108 mln USD w węźle komunikacyjnym dla obu Ameryk, zlokalizowanym na lotnisku Cincinnati/Northern Kentucky, która została ogłoszona w ubiegłym roku. Rozbudowa rampy północnej, otwartej zaledwie dwa tygodnie temu, obejmuje obszar ok. 18 ha i zapewnia każdej nocy miejsca postojowe dla kolejnych 16 samolotów. Dodatkowo zwiększyło się miejsce na składowanie i powierzchnia magazynowa, przeznaczone dla wyposażenia rampy oraz kontenerów wysyłkowych. W przyszłym roku powstaną obiekty zapewniające dodatkowe możliwości sortowania automatycznego oraz 40 nowych stanowisk przeładunkowych, które zwiększą wydajność węzła w zakresie obsługi rosnącego wolumenu przesyłek pochodzących z e-handlu w Stanach Zjednoczonych i na terenie obu Ameryk.

   Skoncentrowanie na zwiększeniu wydajności pojazdów i obiektów
DHL Express w latach 2016-2017 wyda 20 mln USD na modernizację i rozbudowę swojej floty naziemnej m.in. o pojazdy ekologiczne, w tym całkowicie elektryczne ciężarówki i wózki widłowe w obiekcie na lotnisku JFK. W przyszłym roku, firma skupi się na wymianie ciężarówek oraz zestawów ciągników siodłowych i przyczep na wydajniejsze modele. Jest to część ogólnofirmowej strategii GoGreen mającej na celu zmniejszenie emisji CO2 i jej wpływu na środowisko.
    Aby poradzić sobie z rosnącym wolumenem wysyłek, DHL Express przeznacza dodatkową kwotę niemal 60 mln USD na rozbudowę istniejących i wybudowanie nowych obiektów, a także zmodernizowanie technologii i zabezpieczeń oraz nowe wyposażenie, jak skanery dla kurierów. W tym roku firma stworzyła trzy nowe centra obsługi w Nowym Jorku, Chicago i Seattle, oraz rozbudowała kolejne trzy. W 2016 r. zmodernizowała węzeł w Los Angeles i planuje w 2017 r. dodać nowy węzeł w Chicago oraz wyremontować węzeł na lotnisku JFK, rozbudowując go o nowy system sortowania automatycznego, który ułatwi dostawy na wczesne godziny poranne dla odbiorców w Nowym Jorku.
   DHL Express w bieżącym roku stworzyło w Stanach Zjednoczonych 655 nowych miejsc pracy. W celu zapewnienia lepszej obsługi dla rosnącego wolumenu przesyłek e-commerce, powstały miejsca pracy dla kurierów na pełen etat i na część etatu, do obsługi wieczornych tras doręczeń. Ponadto utworzono miejsca pracy dla pracowników obsługi klienta koordynujących dostawy i dla agentów celnych zajmujących się odprawą. Obecnie firma pracuje także nad zatrudnieniem kolejnych 250 osób na pełen etat w węźle w Cincinnati, dzięki czemu będzie możliwa obsługa większej ilości przesyłek. 

- W przyszłości zamierzamy koncentrować się na ostatniej mili, wykorzystując technologie i rozwiązania, które zwiększają wygodę klientów - powiedział Mike Parra, prezes DHL Express Americas. - To podejście koncentruje się na wygodnych opcjach nadawania i odbioru przesyłek przez kurierów, proaktywnym powiadamianiu i elastycznych rozwiązaniach doręczeń. Zmieniamy także konfigurację tras doręczeń, co pozwoli nam obsługiwać więcej doręczeń w godzinach popołudniowych. Jest to spowodowane wzrastającą liczbą przesyłek trafiających do klientów indywidualnych w związku z rosnącym wolumenem e-commerce.

    Przewidywany gwałtowny wzrost wolumenu w okresie świątecznym
DHL spodziewa się ogólnego wzrostu wolumenu przesyłek w okresie świątecznym w 2016 r. o 12% rok do roku. Utrzymujący się mocny kurs dolara oznacza, że konsumenci mogą kupować prezenty świąteczne za granicą, dlatego przewidywany jest większy wzrost wolumenu importu. Jednakże DHL Express spodziewa się spadku ilości przesyłek wychodzących ze Stanów Zjednoczonych, jako że wysoki kurs dolara sprawia, że towary amerykańskie są droższe dla kupujących z zagranicy. DHL przewiduje, że najwięcej przesyłek do odbioru będzie w Cyberponiedziałek, 28 listopada, z kolei kurierzy przygotowują się na największą ilość doręczeń 19 grudnia, zaledwie 6 dni przed Bożym Narodzeniem. Wolumen doręczeń może w tym dniu być nawet o 89% większy niż zwykłego dnia.
   Wzrost ilości przesyłek, jaki odnotowuje DHL, wykracza poza wzrosty sezonowe związane z różnymi świętami, jak Boże Narodzenie i Dzień Matki. DHL Express w ciągu ostatnich trzech lat odnotował stały wzrost  międzynarodowych przesyłek z określonym czasem doręczeń TDI, a dzienna ilość takich przesyłek w trzecim kwartale 2016 r. wzrosła o 6,8% w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego. Odsetek globalnej ilości przesyłek z e-handlu w ogólnym wolumenie przesyłek DHL Express wynosi obecnie ponad 20% , przy 10% w 2013 r.
   Celem Grupy jest zrównoważenie globalnego rynku e-commerce B2C dla przesyłek transgranicznych, dla którego przewiduje się wzrost z 400 mld USD obecnie do całkowitego wolumenu światowego 1 bld USD w roku 2020. Jako najbardziej międzynarodowa firma na świecie, posiadająca sieć rozciągającą się na ponad 220 krajów i terytoriów na świecie, DHL Express zajmuje wyjątkowo dogodną pozycję, by obsłużyć rosnące obroty w e-handlu transgranicznym. DHL oferuje pakiet narzędzi wysyłkowych online dla sprzedawców internetowych oraz zapewnia lokalne doświadczenie w zakresie odpraw celnych oraz rozwiązania szybkiej odprawy, dzięki czemu jest atrakcyjnym partnerem spedycyjnym dla najlepszych międzynarodowych sprzedawców internetowych.

   Inwestycje regionalne także w toku
DHL Express inwestuje także dodatkowe 105 mln USD w regionie obu Ameryk. Kluczowe inwestycje obejmują:
• 12 mln USD w Kanadzie, przeznaczone na wybudowanie nowych centrów obsługowych w Calgary i Ottawie w tym roku, oraz w Quebecu w roku przyszłym, a także nowego węzła w Vancouver. W tym roku stworzono 250 nowych miejsc pracy.
• 38 mln USD w Meksyku w latach 2016-2017; to uzupełnienie istniejącego pięcioletniego planu inwestycyjnego o wartości 160 mln USD ogłoszonego wcześniej. Dodatkowe środki przeznaczone będą częściowo na stworzenie 38 nowych lokalizacji dla łącznej liczby 500 punktów w sieci Service Point, dwóch nowych centrów obsługi w tym roku i dwóch kolejnych w 2017 r., modernizację floty pojazdów i samolotów dla węzła krajowego. W okresie 2015-2016 powstało 1200 nowych miejsc pracy.
• 7,5 mln USD w Brazylii, wykorzystane na dużą modernizację węzła krajowego w Sao Paulo oraz centrum obsługi, wraz z przenosinami centrali
• Mniejsze inwestycje w Peru, Chile i szeregu krajów Ameryki Środkowej.

- Inwestycje te są wyraźnym znakiem, że oczekujemy wysokiego wzrostu, a także przejawem naszego zaangażowania w USA i innych krajach obu Ameryk - powiedział Ken Allen. - Będziemy w dalszym ciągu inwestować w ten region i w naszych pracowników, aby sprostać rosnącym potrzebom naszych klientów i zapewniać doskonałe usługi w całym regionie.

Ostatnio zmieniany w środa, 23 listopad 2016 08:07
Zaloguj się by skomentować