Zaloguj się

Panattoni Europe dwukrotnym zwycięzcą w CEE Investment & Green Building Awards 2016

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Panattoni Europe, lider nieruchomości przemysłowych w Polsce, zdobył dwie nagrody w konkursie CEE Investment & Green Building Awards, organizowanym przez EuropaProperty.com. Deweloper zwyciężył w dwóch kategoriach: Warehouse Developer oraz Warehouse Project za realizację BTS Janki. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali 27 października 2016 r. w hotelu InterContinental w Warszawie.

   Panattoni Europe został deweloperem roku w kategorii Warehouse Developer, a także zdobył nagrodę za inwestycję zrealizowaną dla jednej z największych firm logistycznych na świece w konkursie CEE Investment & Green Building Awards. Wydarzenie dedykowane jest inwestycjom oraz budownictwu zrównoważonego rozwoju w regionie Europy Centralnej i Wschodniej, zaś sam konkurs organizowany jest przez magazyn EuropaProperty.com. Zwycięzcy tegorocznej edycji ogłoszeni zostali podczas wieczornej gali, która odbyła się 27 października br. w hotelu InterContinental w Warszawie. Nagrody wręczono przy obecności wielu wybitnych inwestorów, a także profesjonalistów z dziedziny Real Estate w regionie CEE.
   Jury konkursu CEE Investment & Green Building Awards przyznało Panattoni Europe tytuł przemysłowego dewelopera roku i tym samym doceniło osiągnięcia firmy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Na koniec 2015 roku w Polsce i Czechach firma miała ukończone nowe obiekty przemysłowe o łącznej powierzchni 692 000 m kw. W trakcie budowy było wówczas 637 000 m kw., z czego 571 000 m kw. realizowano w Polsce. W pierwszym półroczu 2016 roku deweloper dostarczył 448 500 m kw., a z końcem lipca w budowie było ponad 400 000 m kw. Przez ostatnie dwanaście miesięcy Panattoni Europe podpisał umowy najmu na ponad 1 mln m kw. Do największych ostatnich realizacji dewelopera w Polsce można zaliczyć inteligentną fabrykę dla GE Energy Management w Bielsku-Białej o powierzchni 45 000 m kw., zakład produkcyjny dla Bombardier Transportation we Wrocławiu o powierzchni ok. 20 000 m kw. czy obiekt dla Johnson Electric w Będzinie liczący 11 900 m kw.
    Nagroda Warehouse Project przyznana została zrealizowanemu przez Panattoni Europe obiektowi BTS Janki. Inwestycja o powierzchni 15 900 m kw. powstała w Jankach, koło Warszawy. Nowe centrum dystrybucyjne jest w pełni dostosowane do potrzeb branży logistycznej. Zbudowane zostało zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i będzie certyfikowane w systemie TAPA oraz BREEAM. Nieruchomość jest wyposażona w oświetlenie LED zarówno w strefie biurowej, jak i magazynowej. Ponadto budynek będzie zapewniał rekuperację ciepła, zwiększoną szczelność budynku, a także zmniejszone zużycie wody. W obiekcie zostanie zainstalowany w pełni zautomatyzowany sorter, który będzie jednym z czterech tego typu sprzętów w Europie.
   Panattoni Europe po raz kolejny został wyróżniony przez jury konkursu CEE Investment & Green Building Awards. W 2013 roku zdobył tytuł dewelopera roku oraz nagrodę za realizację dwóch obiektów dla firmy Amazon w Poznaniu oraz Wrocławiu. Rok 2014 przyniósł kolejne wyróżnienia. Tak jak w roku poprzednim Panattoni Europe został deweloperem roku, otrzymał nagrodę za inwestycję dla firmy Amazon w Czechach, a ponadto Robert Dobrzycki zdobył tytuł Professional of the Year.

Ostatnio zmieniany w środa, 30 listopad 2016 08:56
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe