Zaloguj się

Plastikowa paleta wystawowa CHEP z wyróżnieniem za Najlepszy Produkt dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2016

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

CHEP Polska został nagrodzony w konkursie Najlepszy Produkt dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2016 za unowocześnienia i innowacje, jakie zostały wprowadzone w plastikowej ćwierćpalecie wystawowej. Wręczenie nagród odbyło się 8 grudnia w Warszawie podczas uroczystej Gali Logistyki, Transportu, Produkcji 2016. To kolejna nagroda, jaką został wyróżniony plastikowy display CHEP.

   Konkurs Najlepszy Produkt dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2016 wyłania najlepsze produkty wspierające pracę działów logistycznych (sprzęt, urządzenia, technologia, IT, środki transportu, usługi dla sektora TSL). Celem konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie najlepszych rozwiązań w logistyce, transporcie i produkcji, które wdrożono lub usprawniono w tych sektorach w ciągu ostatnich dwóch lat, lub które wkrótce będą implementowane. Główne kryteria konkursu to: ocena technologiczna innowacji, ocena korzyści dla klienta, rynkowa ocena stopnia innowacyjności, referencje, opinie jednostek naukowych lub stowarzyszeń, kopie patentów, licencji, know-how, wzorów (znaków) ochronnych i walory ekologiczne.
    Nowa ćwierćpaleta CHEP wpisuje się we wszystkie powyższe kryteria. To efekt wielu lat obserwacji i prób udoskonalenia tego produktu. Dzięki zmienionym wymiarom, jej użytkowanie i magazynowanie jest bardziej efektywne - więcej sztuk mieści się na samochód, co przekłada się na zmniejszenie kosztów transportu. Ponadto posiada nowatorski system Blue Click®, który znacząco redukuje czas montażu i demontażu ekspozytora na palecie. Zastosowane innowacje sprawiają, że emisja CO2 w łańcuchu dostaw została zredukowana o 10%. Kolejnym proekologicznym rozwiązaniem zastosowanym w displayu CHEP jest ograniczenie wpływu na środowisko ze względu na budowę nośnika oraz użycie materiałów pochodzących z recyklingu. Nowa paleta została również zoptymalizowana pod względem stabilności, dzięki czemu zwiększyło się bezpieczeństwo transportu i pracy ludzi przy obsłudze.
   Plastikowa paleta wystawowa CHEP została wyróżniona pod względem wprowadzonych nowatorskich rozwiązań i innowacji. W konkursie na najlepsze produkty innowacyjne LAUR INNOWACYJNOŚCI 2016 organizowanym przez NACZELNĄ ORGANIZACJĘ TECHNICZNĄ - Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, plastikowy display został nagrodzony Srebrnym Laurem Innowacyjności.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 15 grudzień 2016 09:33
Zaloguj się by skomentować