Zaloguj się

"Tańczący z paletami" z zaskakującym finałem

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Każdego roku w magazynach dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji i wypadków. W tym miejscu pracy często mają miejsce zmiażdżenia i upadki z wysokości, pochwycenia przez maszyny i amputacje. Nie brakuje także poparzeń chemicznych oraz ran ciętych.

    Bezpieczeństwo pracy w magazynie ma kluczowe znaczenie dla firm logistycznych. Jak pokazują badania do większości wypadków podczas wykonywania operacji magazynowych dochodzi w wyniku nieodpowiedniego zachowania pracowników.1 Oznacza to, że istotny nacisk powinien być położony na uświadamianie, m.in. operatorów wózków widłowych, jak ważne jest właściwe, zgodne z normami bezpieczeństwa zachowanie osób zatrudnionych w magazynie.
   W celu promocji bezpiecznych zachowań w magazynie od 2014 roku Grupa Raben organizuje we wszystkich swoich magazynach w Polsce konkurs "Tańczący z paletami". Akcja ma za zadanie wpieranie precyzji i uważności oraz eliminację ryzykownych praktyk, takich jak nadmierna prędkość. Konkurs składa się z dwóch części: teoretycznej, warsztatowej, polegającej na przedstawianiu dobrych praktyk i pożądanych zachowań oraz praktycznej, podczas której operatorzy wózków widłowych pokonują trasę z przeszkodami, obrazującymi wagę precyzyjności.

- Konkurs "Tańczący z paletami" ma za zadanie zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w magazynie. Jest również doskonałym narzędziem Employer Brandingu, pokazującym, że Grupa Raben jest firmą angażującą pracowników w niestandardowe inicjatywy o charakterze edukacyjnym. Konkurs poprzez swoją wyjątkowość promuje się sam, a my zyskujemy rokrocznie jego nowych uczestników i partnerów - podsumowuje Marta Szymborska, menedżer ds. PR i CSR w Grupie Raben.

   W rywalizacji wzięło udział ponad 50 operatorów wózków widłowych z całej Polski. Zaskoczeniem był fakt, iż I miejsce wywalczył ponownie Michał Kamiński ze Strykowa, zwycięzca pierwszej edycji konkursu.

- Konkurs "Tańczący z paletami" zmienił moje podejście do codziennej pracy. Pokazał nam, ile ważnych elementów, związanych z bezpieczną pracą w magazynie, umykało nam w codziennej rutynie. Mam dużą satysfakcję ze zwycięstwa - komentował Marcin Kamiński.

   Tegoroczny finał konkursu, podobnie jak w roku ubiegłym, zgromadził dziennikarzy branżowych, którzy z bliska obserwowali zawody, kibicując najdokładniejszym operatorom wózków widłowych. 
 
________________________________________
[1] mojafirma.infor.pl/moto/logistyka/magazynowanie/675098,Przyczyny-wypadkow-w-magazynach.html

Ostatnio zmieniany w środa, 21 grudzień 2016 10:30
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe