logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Panattoni Europe dla sportu - 32 000 m kw. dla Decathlonu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, realizuje obiekt magazynowy dla firmy Decathlon. Inwestycja o powierzchni 32 000 m kw. powstaje w Łodzi, a jej planowe zakończenie przypada na marzec 2017 r. Będzie to drugi magazyn centralny firmy w Polsce, dedykowany obsłudze zarówno sklepów stacjonarnych, jak i sprzedaży internetowej.

   Panattoni Europe dla Decathlonu - międzynarodowego producenta i dystrybutora odzieży oraz sprzętu sportowego. Deweloper realizuje obiekt magazynowy o powierzchni 32 000 m kw., z czego aż 30 000 m kw. przypada na magazyn, który podzielony będzie na 3 strefy po 10 000 m kw. każda. Powierzchnia socjalno-biurowa zajmie 1000 m kw. i tyle samo przeznaczone zostanie na warsztat. Będzie on wsparciem dla usługi serwisowej sklepów Decathlon. W całym obiekcie zastosowano oświetlenie ledowe, a także dodatkowe świetliki i okna w elewacji, dzięki czemu zwiększono dostęp do naturalnego światła. Ciekawostką jest również powstanie na terenie inwestycji boiska sportowego o wymiarach 27 m x 12 m. Obiekt realizowany jest w Łodzi, niedaleko Panattoni Park Łódź East.
   Firma Decathlon działa w Polsce od 2001 roku - wtedy otworzono pierwszą placówkę w CH Warszawa Targówek. Dzisiaj sieć posiada 46 sklepów stacjonarnych w kraju, a także prowadzi sprzedaż w Internecie, systematycznie urzeczywistniając motto „Sport dla wszystkich - wszystko dla sportu”. Ten stały rozwój firmy spowodował potrzebę realizacji inwestycji w Łodzi. Będzie to drugi magazyn Decathlonu w Polsce, a obsługiwane z niego mają być: północna Polski oraz Skandynawia - zarówno sklepy stacjonarne, jak i e-commerce.

- Inwestycja ta potwierdza obserwacje Panattoni Europe dotyczące rynku i coraz większego udziału w nim sprzedaży internetowej, a także coraz częstszej obsługi krajów nordyckich właśnie z Polski. Jest również kluczowa dla Łodzi i regionu Polski Centralnej - komentuje Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni Europe. - Z tego względu lokalizacja realizowanej inwestycji u zbiegu dwóch autostrad - A2 i zwłaszcza A1, czyli w Łodzi - nie jest przypadkowa.

   Obiekt dla firmy Decathlon powstaje w doskonałej lokalizacji - niedaleko istniejącego Panattoni Park Łódź East we wschodniej części Łodzi, w dzielnicy Widzew-Olechów przy al. Ofiar Terroryzmu 11 Września, niedaleko centrum miasta (w odległości zaledwie 11 km). Punkt ten ma bardzo dobre połączenie z miastem, co zapewni pracownikom dogodny dojazd do centrum. Ponadto, w sąsiedztwie znajduje się węzeł Andrespol autostrady A1 (Gdańsk-Cieszyn), a dodatkowo w niewielkiej odległości od magazynu zlokalizowana jest autostrada A2 relacji Warszawa-Poznań-Berlin.

Ostatnio zmieniany piątek, 30 grudzień 2016 13:02

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj