Zaloguj się

MIESZKO S.A. nowym klientem ID Logistics

MIESZKO S.A., jeden z największych producentów wyrobów cukierniczych w Polsce, powierzył  ID Logistics, dostawcy usług logistycznych, zarządzanie swoim nowym centrum dystrybucji w Gliwicach, skąd zaopatrywani będą zarówno klienci krajowi jak i eksportowi.   

  Uruchomienie operacyjne Magazynu Wyrobów Gotowych MIESZKO zostało zaplanowane na 6 marca 2017 roku. Zadaniem ID Logistics będzie zarządzanie procesami magazynowymi, w tym co-packing, kompletowanie zamówień i zarządzanie zapasami. Operator odpowiadać będzie także za transport półproduktów bezpośrednio z zakładów produkcyjnych MIESZKO do gliwickiego centrum dystrybucji.

- Jakość produktów i usług leży w centrum działań MIESZKO S.A. Dlatego, aby zaoferować naszym klientom najwyższej jakości serwis, postanowiliśmy skonsolidować produkcję w jednym miejscu - w Raciborzu, skąd wywodzi się nasza cukiernicza tradycja, a zarządzanie magazynem powierzyć firmie zewnętrznej. Po przeprowadzeniu wielu analiz wszystkich otrzymanych ofert wybraliśmy ID Logistics. ID Logistics to firma, która w pełni rozumie nasze potrzeby i oczekiwania, a dzięki profesjonalistom, których ma w swoim zespole, może zagwarantować nam obsługę na najwyższym poziomie. Jesteśmy przekonani, że wspólnie zrealizujemy ambitne cele na kolejne lata - podkreśla Iwona Kmiecińska, kierownik zespołu magazynów i ekspedycji MIESZKO S.A.    

   Centrum dystrybucji MIESZKO w Gliwicach skonsoliduje pracę dwóch działających obecnie magazynów firmy. Jego powierzchnia wynosi  6 700 m kw. Składowanych będzie tu ponad 800 typów (SKU) produktów czekoladowych, m.in. praliny, cukierki ekstrudowane, trufle, cukierki karmelkowe oraz wafle. W magazynie wydzielona będzie również strefa do składowania opakowań.

- Obsługa logistyczna produktów czekoladowych i gwarancja zachowania ich wysokiej jakości wymaga od operatora dużego doświadczenia i know-how. Przy projektowaniu procesów magazynowych dla MIESZKO musieliśmy uwzględnić, m.in. bardzo restrykcyjne warunki przechowywania czy zarządzanie sezonowością sprzedaży - mówi Krystian Mrukwa, Senior Process Design Manager w ID Logistics Polska.

   Nowoczesny magazyn typu BTS (build-to-suit) zostanie w pełni dostosowany do przechowywania i dystrybucji artykułów czekoladowych, wrażliwych na wpływ czynników zewnętrznych, takich jak temperatura czy wilgoć. Magazynowanie odbywać się będzie w ściśle kontrolowanej temperaturze dodatniej +16°C, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza. ID Logistics będzie zarządzać procesami magazynowymi w oparciu o system informatyczny WMS Qguar.

- Cieszymy się bardzo, że do grona naszych klientów dołączyła firma MIESZKO S.A., jeden z najbardziej znanych polskich producentów wyrobów cukierniczych, z długą historią i silną pozycją na rynku. Dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy zespołów projektowych i operacyjnych MIESZKO oraz ID Logistics przygotowaliśmy koncepcję, która spełnia oczekiwania naszego klienta - mówi Krystian Mrukwa.

Ostatnio zmieniany w środa, 08 luty 2017 11:31
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe