Zaloguj się

ID Logistics umacnia obecność w Hiszpanii

Grupa ID Logistics, międzynarodowy lider logistyki kontraktowej, umacnia swoją pozycję na rynku hiszpańskim. Firma wynajęła od SEGRO kolejne centrum logistyczne położone w Castellar del Valles koło Barcelony.

   Nowoczesny magazyn w Castellar del Valles ma powierzchnię 50 tys. m kw. ID Logistics będzie jego najemcą przez 10 lat.

- SEGRO jest jednym z naszych głównych partnerów inwestycyjnych we Francji, cieszymy się więc z rozszerzenia współpracy w Hiszpanii. Park logistyczny w Castellar del Valles, dzięki dobrej lokalizacji, zapewni nam wiele korzyści. Chciałbym podziękować całemu zespołowi SEGRO za profesjonalizm i wsparcie udzielone naszej firmie ID Logistics, dzięki czemu mogliśmy spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów na rynku hiszpańskim - powiedział Eric Hemar, prezes i CEO Grupy ID Logistics.

   W Hiszpanii ID Logistics jest obecny od ponad 10 lat. Świadczy usługi z zakresu logistyki kontraktowej 3PL dla m.in. największych firm z branży odzieżowej, perfumeryjnej i kosmetycznej. Do klientów Grupy ID Logistics należy Grupa Cortefiel, jedna z największych grup odzieżowych na świecie. Operator zarządza jej Magazynem Centralnym oraz uruchomionym w 2016 roku magazynem e-commerce w Tarancon o powierzchni 25 tys. m kw., skąd obsługiwane są zamówienia składane w sklepach internetowych 5 marek (Springfield, Cortefiel, Pedro del Hierro, Women'secret i outlet Fifty Factory). ID Logistics współpracuje także z siecią domów towarowych El Corte Ingles, której zapewnia obsługę logistyczną działu odzieżowego w sklepie internetowym. W sierpniu 2016 roku Grupa sfinalizowała zakup 100% udziałów Logiters, czołowego operatora logistyki kontraktowej w Hiszpanii i Portugalii, zarządzającego ponad 50 magazynami o łącznej powierzchni 750 tys. m kw. To pozwoliło jej na umocnienie pozycji w obsłudze FMCG i handlu detalicznego oraz rozszerzenie oferty o usługi dla branż healthcare, farmaceutycznej i motoryzacyjnej.
   We Francji ID Logistics jest partnerem biznesowym firmy SEGRO od blisko 5 lat. Współpraca obejmuje m.in. wynajem 50 tys. m kw. powierzchni magazynowej oraz zakup magazynu w Clesud. Firmy utworzyły też spółkę joint-venture, która wspiera rozwój dużego portu śródlądowego (kontenerowego) w Gennevilliers. Wynajem parku logistycznego w Castellar del Valles to pierwsza wspólna transakcja w Hiszpanii.

Ostatnio zmieniany w środa, 15 luty 2017 07:56
Zaloguj się by skomentować