Zaloguj się

Ekol kontynuuje rozwój w Polsce

Ekol Logistics rozpoczął działalność w Polsce w maju 2015 r. i właśnie otworzył nowy magazyn w Koninku koło Poznania. Ekol Logistics to operator obecny w 14 krajach, posiadający ponad 5500 własnych środków transportu. Firma obsługuje 48 dedykowanych połączeń kolejowych pomiędzy Triestem a Kolonią, Kilonią i Ludwigshafen w Niemczech, Ostrawą w Czechach oraz Paryżem i Sete we Francji.


Nowa lokalizacja, niedaleko Poznania, to magazyn tranzytowy wykorzystywany w transporcie międzynarodowym. Obiekt położony jest niedaleko autostrady A2 oraz terminala kolejowego.
- Łączna powierzchnia naszego nowego magazynu to 2100 m kw. Dysponujemy siedmioma rampami załadunkowymi oraz jedną centralną bramą. Obiekt jest ogrzewany i może obsługiwać różne grupy produktowe. W nowej lokalizacji znajduje się również magazyn logistyczny z możliwością instalacji regałów wysokiego składowania - mówi Marcin Trawczyński, Ekol Branch Manager w Poznaniu.
Ekol specjalizuje się w transportach intermodalnych, a bliskość terminala kolejowego pozwala również na oferowanie Klientom transportu kolejowego.
- Oprócz Sosnowca, nowa lokalizacja w Poznaniu, to nasza druga inwestycja w magazyny tranzytowe w Polsce. W roku 2017 otworzymy też cross-dock we Wrocławiu. Warto dodać, że obecnie mamy w Polsce już 5 oddziałów: w Sosnowcu, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi oraz Warszawie, a za kilka tygodni będzie jeszcze szósty w Tychach - dodaje Artur Pohl, Country Manager, Ekol Poland.

Mimo, że Ekol istnieje na polskim rynku niespełna dwa lata, firma zatrudnia już ponad 60 osób. Szacowany obrót w Polsce w 2016 r. wyniósł 16 milionów euro.
- Ciągle rozwijamy połączenia intermodalne w Europie. Dla przykładu przesyłki wysyłane z Turcji lub Grecji do Polski transportowane są promem Ro-Ro ze Stambułu (z przystankiem w Lavrio, niedaleko Aten) do portu w Trieście. Następny etap podróży odbywa się pociągiem do Ostrawy, skąd przesyłki trafiają do Sosnowca transportem drogowym. Obecnie oferujemy 8 regularnych połączeń w tygodniu między Ostrawą, a Triestem - mówi Artur Pohl.
Rozwiązania intermodalne oferowane przez Ekol uzupełniane są usługami dodatkowymi, takimi jak krajowy i międzynarodowy transport drogowy (dla przesyłek o różnej wielkości), logistyka kontraktowa oraz specjalistyczne usługi celne. W ciągu kilku najbliższych miesięcy Ekol planuje wejść do kolejnych krajów. Poza ekspansją geograficzną, w niedalekiej przyszłości firma otworzy nowe oddziały w krajach, w których już funkcjonuje w celu rozbudowy sieci transportowej połączeń. Nowe biura i magazyny są planowane nie tylko w Polsce, ale także w Hiszpanii, Bułgarii oraz Rumunii.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 21 luty 2017 14:28
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe