Zaloguj się

Silvan Logistics otwiera nowy magazyn w Wielkopolsce

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Firma transportowo-logistyczna Silvan Logistics z Poznania podpisała długoterminową umowę najmu powierzchni magazynowej. Nowoczesny obiekt zlokalizowany w parku logistycznym w Gądkach w centralnej Polsce, blisko najważniejszych węzłów komunikacyjnych, umożliwi sprawną obsługę logistyczną klientów z branży opakowaniowej z kraju oraz zagranicy. Magazyn rozpocznie działalność 15 maja 2017 r.

   Magazyn o powierzchni 4.500 m kw. rozpocznie obsługę klientów od maja tego roku. Budynek przystosowany został do składowania różnorodnych towarów, zarówno spożywczych, jak i przemysłowych. 1 000 m przeznaczono pod chłodnię o zakresie temperatur 0/+4 st. C oraz +8/+12 st. C. Pozostały metraż - ponad 3.000 m - to powierzchnia sucha, m.in. do dystrybucji produktów branży opakowaniowej, z którą Silvan Logistics współpracuje. Jak informują przedstawiciele firmy, istnieje możliwość zwiększenia metrażu powierzchni magazynowej pod indywidualne potrzeby klienta.
   Obiekt będzie pełnił funkcję terminalu dystrybucyjnego. Zakres usług obejmować będzie całość procesu logistycznego, m.in. magazynowanie krótko- i długoterminowe, przeładunki oraz cross-docking, przekładanie i kompletacje towaru, etykietowanie, co-packing.
   Magazyn wyposażony został w 13 ramp przeładunkowych. Będzie czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Atrakcyjna lokalizacja - obiekt usytuowany jest w Gądkach na obszarze nowoczesnego parku logistycznego w sąsiedztwie autostrady A2 - stwarza dogodne warunki do szybkiej dystrybucji produktów na terenie Polski, jak i Europy Zachodniej.  

- O tę ważną dla nas inwestycję zabiegaliśmy od dłuższego czasu - mówi Michał Bidziński, prezes zarządu Silvan Logistics. - Dynamicznie się rozwijamy, a magazyn chłodniczy jest kolejnym elementem w oferowaniu kompleksowych usług logistycznych dla naszych kontrahentów.    

   Firma Silvan Logistics to jedno z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w sektorze MŚP branży TSL w Polsce. Istnieje od 2005 roku. Posiada w sumie 10 oddziałów w Polsce, Niemczech i Czechach oraz własną flotę samochodową. Dzięki stałej sieci międzynarodowych połączeń, świadczy usługi transportowe i logistyczne na terenie całej Europy oraz krajów ościennych. W 2016 roku firmie przyznano certyfikat IFS Logistics poświadczający najwyższe standardy i jakość świadczonych usług.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 06 kwiecień 2017 14:27
Zaloguj się by skomentować