Zaloguj się

DB Schenker diamentowym zwycięzcą Rankingu Odpowiedzialnych Firm w Polsce

Od lewej: Beata Konecka - Marketing Manager DB Schenker, prof. dr hab. Bolesław Rok - Akademia Leona Koźmińskiego, Katarzyna Borucka - Coca-Cola HBC. Od lewej: Beata Konecka - Marketing Manager DB Schenker, prof. dr hab. Bolesław Rok - Akademia Leona Koźmińskiego, Katarzyna Borucka - Coca-Cola HBC.

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach ogłoszono zwycięzców XI Rankingu Odpowiedzialnych Firm, publikowanego przez Dziennik Gazetę Prawną i audytowanego przez Deloitte. Operator logistyczny DB Schenker ponownie został liderem zestawienia.

   DB Schenker zdobył tytuł lidera Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2017 na najwyższym poziomie - diamentowym, ex aequo z Coca-Cola HBC. Warto podkreślić, że DB Schenker po raz piąty znalazł się w grupie TOP 3 najbardziej odpowiedzialnych firm w Polsce.

- Strategia DB Schenker opiera się na zrównoważonym rozwoju, dlatego jest to dla nas szczególne wyróżnienie. Konsekwentnie dbamy o rozwój w trzech kluczowych obszarach: ekonomii, społeczeństwie i środowisku. Przenosimy poza miasta nasze terminale, dbamy o bezpieczeństwo ludzi i przesyłek. Poprawiamy wypełnienie naszych samochodów, tak by mimo rosnącej liczby przesyłek zmniejszać ruch drogowy i emisję CO2 - mówi Janusz Górski, CEO DB Schenker North & East Europe. - Stawiamy na dialog z otoczeniem. Codziennie staramy się doskonalić nasze procesy zgodnie z filozofią LEAN.

   W tegorocznej edycji Rankingu firmy oceniane były przez pryzmat:
- podejścia do zrównoważonego rozwoju, czyli ekonomii, społeczeństwa i środowiska,
- odpowiedzialnych relacji wewnętrznych, z otoczeniem społecznym i otoczeniem przyrodniczym,
- odpowiedzialnych innowacji, w zakresie jakości życia zawodowego, rozwoju społecznego oraz wpływu na środowisko.

   Ranking, w zależności od otrzymanej punktacji, prezentuje firmy w trzech zestawieniach: na poziomie kryształowym do 70% zdobytych punktów, platynowym do 90% punktów i diamentowym do 100%. DB Schenker i Coca-Cola HBC to pierwsze w 11-letniej historii Rankingu firmy, które uzyskały stuprocentowy wynik we wszystkich ocenianych obszarach, czyli łącznie 500 punktów na 500 możliwych. DB Schenker uzyskując maksymalną liczbę punktów potwierdził pozycję lidera odpowiedzialnego biznesu, nie tylko w branży TSL, ale na całym rynku.

Ostatnio zmieniany w piątek, 19 maj 2017 13:06
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe