Zaloguj się

DHL wspiera żeglarkę Susie Goodall w pokonywaniu kolejnych granic

DHL ogłosił podjęcie współpracy z Susie Goodall. Żeglarka weźmie udział w regatach Golden Globe Race, gdzie uczestnicy płyną samotnie na jachtach dookoła świata bez zawijania do portów.

   Goodall jest najmłodszą kobietą spośród 30 żeglarzy uczestniczących w tych historycznych regatach. DHL Express zapewni Susie wsparcie logistyczne w zakresie wysyłki sprzętu regatowego do Plymouth, czyli punktu startowego w Wielkiej Brytanii oraz w transporcie materiałów promocyjnych na spotkania odbywające się na całym świecie przed regatami. Firma zaangażuje również swoją międzynarodową sieć do pomocy we wszelkich nieprzewidzianych okolicznościach, jakie mogą zaistnieć już po rozpoczęciu regat.

- Susie jest inspirującą kobietą i uosabia wiele cech, które odegrały kluczową rolę w odniesieniu przez DHL Express sukcesu w naszej globalnej podróży - powiedział Ken Allen, dyrektor generalny DHL Express. - Jest prawdziwą pasjonatką tego, czym się zajmuje, stale pragnie pokonywać nowe granice i przyznaje, że kluczem do sukcesu jest dokładne i staranne przygotowanie. Okoliczność, że żeglarze przekroczą linię mety w 2019 r. - 50 lat po tym, jak trójka założycieli DHL zrealizowała pierwsze doręczenie przesyłki z San Francisco do Honolulu - sprawia że współpraca z Susie staje się jeszcze bardziej wyjątkowa i ma dla naszej firmy znaczenie symboliczne. 90 000 naszych pracowników na całym świecie będzie kibicować Susie przez cały czas trwania regat w nadziei, że jej odwaga, determinacja i umiejętności sprawią, że w 2019 r. przekroczy linię mety, wyprzedzając konkurencję.

- Jestem podekscytowana tym, że mogę powitać DHL na pokładzie i że światowa firma będzie mnie wspierać w regatach dookoła świata - powiedziała Susie Goodall. - Będę bardziej pewna siebie, wiedząc, że przez cały czas mogę polegać na kimś niezawodnym! Cieszę się ze stałej współpracy z DHL i na czas świętowania naszych wspólnych osiągnięć po moim powrocie.

   W regatach Golden Globe Race weźmie udział 30 żeglarzy współzawodniczących ze sobą na dystansie ponad 30 000 mil (48 000 km). Regaty będą odtworzeniem pierwszego samotnego opłynięcia świata bez zawijania do portów przez Sir Robina Knox-Johnstona w wyścigu Sunday Times Golden Globe Yacht Race, który odbył się w 1968/69 r. Żeglarze opuszczą Plymouth w Wielkiej Brytanii 30 czerwca 2018 r., a następnie bez zawijania do portów popłyną wokół pięciu Wielkich Przylądków i powrócą do Plymouth w określonym terminie w połowie 2019 r. Uczestnikom nie wolno korzystać z nowoczesnych urządzeń ani nawigacji, a sprzęt na którym popłyną, musi być podobny do tego, z którego korzystał Sir Robin Knox-Johnston w pierwotnych regatach.

Ostatnio zmieniany w środa, 07 czerwiec 2017 13:28
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe