logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DB Schenker w Polsce wśród najbardziej pożądanych pracodawców w branży TSL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W 7. edycji badania "Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów" DB Schenker znalazł się na podium w kategorii Transport Spedycja Logistyka.

    Ponad 3300 specjalistów i menedżerów wskazało firmy, w których chciałoby podjąć zatrudnienie. Wśród nich znalazł się DB Schenker, zajmując trzecie miejsce w branży Transport Spedycja Logistyka. Operator logistyczny został doceniony przez uczestników badania Antal po raz piąty, utrzymując się w czołówce najlepszych pracodawców od wielu lat.

- Uzyskanie pozycji preferowanego pracodawcy jest naszym strategicznym celem. Siłą dobrze funkcjonującej organizacji są pracownicy - mówi Janusz Górski, CEO DB Schenker North & East Europe. - Oferujemy pracownikom kompleksowe programy rozwoju kompetencji, takie jak Szkoła Liderów, coaching i mentoring, czy programy stażowe skierowane do młodych osób, które dopiero zaczynają swoją karierę. Budujemy kulturę Lean, która daje możliwość wzajemnego uczenia się, innowacji i inspiracji. Wymaga od nas odpowiednich postaw, myślenia procesowego i współpracy.

   Wyniki tegorocznego badania pokazują, że pracownicy doceniają takie aspekty jak: wielkość i prestiż firmy (59%), styl zarządzania i kulturę organizacyjną (52%) oraz innowacyjność (42%). Rośnie również rola mediów w kształtowaniu wizerunku pracodawcy. Niemniej dla tej grupy osób wciąż najważniejszym źródłem wiedzy o firmie, a zarazem rekomendacją, są zatrudnieni w niej znajomi.
   DB Schenker w Polsce znalazł się również na I miejscu w Rankingu Odpowiedzialnych Firm Dziennika Gazety Prawnej w 2017 r. Firma zajęła także 35. pozycję w ogólnobranżowym rankingu Universum Top 100 Idealny Pracodawca 2016, tworzonym na podstawie preferencji studentów. Jest to najwyższa lokata wśród operatorów logistycznych działających na polskim rynku.

Ostatnio zmieniany piątek, 09 czerwiec 2017 12:22

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj