logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Cukierki Skittles dojrzewają w saunie Grupy Raben

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Zanim owocowe cukierki Skittles trafią do konsumentów, muszą odbyć specyficzną sesję dojrzewania w "saunach". To nie jest żart! Te kolorowe słodycze, produkowane przez Wrigley Confections ČR, muszą być poddane procesowi dojrzewania w specjalnej "saunie", aby osiągnąć odpowiedni poziom miękkości. To unikalne rozwiązanie powstało niedawno w Czechach w spółce Raben Logistics Czech.

    Grupa Raben świadczy usługi dla Wrigley w kilku krajach Europy. Usługi oferowane w Czechach obejmują transport, magazynowanie, przeładunek oraz usługi dodatkowe VAS.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości usług świadczonych przez Raben. W związku ze stale rosnącym wolumenem produkcyjnym w naszym zakładzie w Poříčí nad Sázavou, zdecydowaliśmy się na dalsze rozszerzenie współpracy - mówi Marek Peterka z Wrigley Confections Česká Republika.

   Na potrzeby tego klienta, Grupa Raben wybudowała technicznie zaawansowany i dedykowany magazyn niedaleko fabryki w Poříčí nad Sázavou, w którym znajduje się specjalna "sauna". Służy ona do dojrzewania cukierków Skittles w wyższych temperaturach, w celu uzyskania odpowiedniej miękkości. Ciekawostką jest fakt, że te kolorowe cukierki z Czech trafiają nie tylko do innych krajów Europy, ale również do RPA przez Wielką Brytanię. Magazyn jest zlokalizowany bardzo blisko zakładu produkcyjnego i pracuje 24 godziny na dobę.

- Cukierki Skittles trafiają do magazynu bezpośrednio z linii produkcyjnej. W naszych magazynach przechowujemy też surowce do produkcji tych słodyczy oraz opakowania - wyjaśnia Věnceslav Dobrynský, kierownik logistyki kontraktowej Raben Logistics Czech i Slovakia. - Aby zagwarantować optymalne wykorzystanie magazynu, spółka Raben Logistics Czech zdecydowała się wdrożyć innowacyjne rozwiązanie - system regałów oddalonych od siebie o zaledwie 190 cm, które obsługiwane są przez wąskokorytarzowe wózki widłowe typu VNA. Mogą one podnosić nawet 5 palet na wysokość 10 metrów.  Wykorzystujemy wózki korzystające z indukcyjnych prowadnic zainstalowanych w posadzce, co umożliwia precyzyjne i bezpieczne przemieszczanie ładunków. Obieg wszystkich towarów w magazynie jest rejestrowany w systemie zarządzania magazynem WMS poprzez terminale radiowe. Następnie dane są przesyłane dalej poprzez transmisje EDI - mówi Věnceslav Dobrynský.

   Przeprowadzka do nowego magazynu zakończyła się pod koniec stycznia tego roku i zarówno sauna jak i sam magazyn są już w pełni operacyjne.

- Wdrożenie zostało zakończone sukcesem i mamy nadzieję, że operacje będą dalej odbywać się bez zakłóceń -  komentuje Marek Peterka.

Doceniamy zaufanie, jakim obdarza nas Wrigley, nasz długoletni kontrahent. Dalej będziemy świadczyć wszystkie potrzebne usługi na najwyższym poziomie jakości i rozwijać współpracę dla obopólnych korzyści - podziela tę  opinię dyrektor generalny Raben Logistics Czech, Jakub Trnka.

Ostatnio zmieniany środa, 14 czerwiec 2017 14:14

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj