Zaloguj się

Grupa Mainfreight rozwija autorski system Mainchain

Grupa Mainfreight, jedna z największych grup logistycznych na świecie, rozwija autorski system Mainchain, służący do zarządzania wszystkimi rodzajami transportu, a także gospodarką magazynową. W roku ubiegłym Grupa Mainferight zainwestowała w infrastukturę i technolgie IT ponad 33,8 mln USD (*46,48 mln ZND).

    Nowozelandzka logistyczna Grupa Mainferight posiada aktualnie 239 oddziałów na pięciu kontynentach i specjalizuje się w transporcie drogowym, morskim i lotniczym, a także logistyce kontraktowej. Dostawy transportowe Air&Ocean zapewniają import oraz eksport  door-door na kierunkach: Nowa Zelandia, Australia, Chiny, Tajwan, Tajlandia, Wietnam, Kanada, Meksyk oraz Europa. Z myślą o rozwoju tego obszaru usług, operator w 2012 roku wdrożył autorski, globalny system o nazwie Mainchain. W Polsce system działa od 2014 roku. Pozwala zarządzać zarówno operacjami magazynowymi, jak transportowymi we wszystkich wspomnianych gałęziach transportu bez konieczności integracji systemowej pomiędzy systemem klienta, a operatora. Najczęściej z systemu Mainchain korzystają firmy, dla których ogromne znaczenie ma szybka i dokładna informacja - co dzieje się z ich ładunkiem w danym momencie, dzięki czemu lepiej zarządzają sprzedażą i konkurencyjnością na rynkach z którymi współpracują. Są to głównie branże takie jak: automotive,  hi-tec, medical and health care, gas and oil, chemistry, food, industrial czy retail.
   System Mainchain dostępny jest on-line, a dane aktualizowane są na bieżąco. Wszystkie informacje są widoczne tak dla operatora jak i dla klienta w czasie rzeczywistym 24h przez 7 dni w tygodniu. Mainchain umożliwia spersonalizowany dostęp do najistotniejszych informacji dotyczących transportowanych przesyłek. Oznacza to, że po zalogowaniu się do systemu widoczne są informacje, z których użytkownik najczęściej korzysta. Klienci Mainfreight mogą w systemie widzieć dane nadawcy i odbiorcy, pełną specyfikację towaru, rodzaj transportu, oraz zakres wszelakich dat obejmujący: potwierdzenie bookingu, realizację odbioru, odprawy celnej importowej, eksportowej, ETD**/ETA***/ dostawy w miejsce docelowe wraz z POD****. Wysoce cenionymi przez użytkowników funkcjami systemu są powiadomienia o statusach przesyłane na urządzenia mobilne oraz e-mailem, a także automatyczne generowanie raportów w formacie EXCEL/CSV/PDF i dostarczanie ich za pomocą poczty elektronicznej do wybranych użytkowników. Dodatkowo takie raporty mogą być pobierane w trybie dziennym, tygodniowym lub miesięcznym, łącznie z określeniem preferowanej godziny.
   System Mainchain doskonale sprawdza się również w logistyce kontraktowej. Pozwala między innymi na zarządzanie stockami w operacjach magazynowych, wydawanie dyspozycji np. dotyczących konfekcjonowania danych grup towarowych czy lokalnej dystrybucji.

- Dostępność i szybki przepływ informacji jest kluczowy. Z perspektywy operatora jesteśmy firmą konkurencyjną w aspekcie wprowadzanych innowacji. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie nie tylko w kontekście jakości zarządzania procesami logistycznymi, ale również dodatkowymi narzędziami IT dostępnymi dla każdego klienta Mainfreight. Nasz system jest wysoce ceniony przez firmy prowadzące biznes o zasięgu globalnym. Daje bezpośredni dostęp do informacji oraz eliminuje błędy i szumy komunikacyjne - mówi Beata Boboryko, business development manager Mainfreight Poland.

   Nieustający rozwój systemu
Dodatkowo Mainfreight stworzył specjalną aplikację Mainchain na smartfony z systemem Android czy IOS, którą klienci mogą pobierać bezpłatnie. Umożliwia ona pełne korzystanie z systemu z poziomu telefonu komórkowego. Mainchain jest wciąż rozwijany i szczegółowo monitorowany pod kątem potrzeb związanych z ułatwianiem codziennej obsługi. W związku z ekspansją Mainfreight na rynku europejskim, pojawiła się dodatkowa opcja wyboru preferowanego przez użytkownika języka. Przyspieszono moduł generowania raportów oraz dodano możliwości graficznego prezentowania danych. Zwiększono również pojemność na archiwizację danych. Dodatkowo system umożliwia podpięcie i archiwizację wszystkich dokumentów transportowych łącznie z fakturami kosztowymi.

- Mainchain wspomaga i ułatwia rozwój firmy oraz ogranicza koszty związane z logistyką. Znacząco pozwala oszczędzić także czas uzyskiwania informacji. Za przykład może posłużyć sytuacja kontroli skarbowej u jednego z naszych Klientów. Konieczność dostarczenia wymaganych dokumentów bywa uciążliwa i czasochłonna, ponieważ w większości przypadków trzeba je wyszukać w archiwum. Mainchain pozwala na wyszukanie dokumentów związanych z daną przesyłką w kilka sekund, a dane dostępne są w systemie  przez 5 lat - podsumowuje Beata Boboryko.

*ZND - Dolary nowozelandzkie
*ETD - Estimated Time of Departure
**ETA - Estimated Time of Arrival
***POD - Proof Of Delivery

Ostatnio zmieniany w czwartek, 06 lipiec 2017 09:24
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe