Zaloguj się

Frigo Logistics otwiera odział w Błoniu koło Warszawy

14 lipca spółka Frigo Logistics otworzyła nowy odział w Błoniu, na ulicy Pass 20. Pierwsze operacje cross dockowe rozpoczęły się 15 lipca. Nowa lokalizacja będzie miała kluczowe znaczenie dla rozwoju dystrybucji w rejonie Warszawy i jest zgodna z przyjętą strategią przedsiębiorstwa, która uwzględnia intensyfikację wzrostu transportu i dystrybucji na terenie Polski.

    Nowy oddział japońskiego holdingu, specjalizującego się w logistyce oraz dystrybucji żywności mrożonej jest magazynem dystrybucyjnym, za jego pośrednictwem dostarczane będą produkty do Warszawy oraz Polski centralnej i wschodniej. Dzięki bliskości autostrady A2 czas dostawy do Warszawy oraz jej okolic zostanie maksymalnie zoptymalizowany.

- Dla Frigo Logistics jest to kolejny krok w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Otwarcie nowego oddziału jest zgodne z przyjętą przez nas strategią, która przewiduje rozwój dystrybucji na terenie Polski - powiedział Kris Verbruggen, prezes zarządu Frigo Logistics.

- Dzięki nowemu oddziałowi w Błoniu będziemy mogli zapewnić naszym kontrahentom skrócenie czasu dostaw produktów mrożonych do Warszawy i jej okolic. Pozwoli to także na zoptymalizowanie łańcucha dostaw dla naszych klientów - powiedział Marcin Szlęzak, dyrektor ds. rozwoju biznesu.

- Lokalizacja naszego nowego magazynu w okolicach Warszawy wynika z potrzeb naszych obecnych klientów - dodał Jarosław Kołodziejski, dyrektor operacyjny.

   Frigo Logistics spółka z o.o. to przedsiębiorstwo zajmujące się logistyką produktów głęboko mrożonych. Jest jednym z czołowych krajowych operatorów logistycznych tych produktów oraz liderem w dystrybucji na terenie Polski. Należy do Nichirei Holding Holland B.V., które z kolei jest częścią japońskiego koncernu Nichirei z siedzibą w Tokio, będącego jednym z czołowych operatorów w zakresie logistyki produktów głęboko mrożonych na świecie. Frigo Logistics posiada magazyny wysokiego składowania w temperaturze -22 °C w Żninie i Radomsku oraz punkt przeładunkowy w Warszawie. Spółka jest liderem w krajowym przewozie żywności w temperaturze -18 / - 22 °C.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 25 lipiec 2017 14:11
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe