logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

10 lat współpracy Dachser z charytatywną terre des hommes

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dachser, globalny operator  logistyczny, już od 10 lat współpracuje z międzynarodową organizacją charytatywną terre des hommes. Poprawa warunków życiowych i możliwości edukacyjnych dzieci ze stanu Uttar Pradesh w Indiach, lepszy start w przyszłość dla młodych ludzi z Namibii, walka o przestrzeganie praw dziecka na terenie brazylijskiego miasta Limeira - to główne przedsięwzięcia, w jakie angażuje się Dachser w ramach współpracy z terre des hommes.

    Głównym celem działań podejmowanych przez Dachser w ramach współpracy z terre des hommes jest m.in. niesienie praktycznej pomocy, promowanie świadomości ekologicznej, a także długofalowa poprawa warunków życia i szans dzieci na lepszą przyszłość. W wielu przypadkach oznacza to przede wszystkim dbałość o edukację i ułatwianie dostępu do kształcenia zawodowego. Działalność międzynarodowego operatora logistycznego w ramach organizacji terre des hommes to jeden z jego najszerzej rozwiniętych projektów z obszaru odpowiedzialności społecznej biznesu. Dachser w szczególności skupia się na wsparciu długookresowym, ponieważ jest ono najskuteczniejsze i przynosi najtrwalsze efekty.

- W ten sposób Dachser wspiera dążenia grup społecznych do kształtowania przyszłości swojego własnego kraju - mówi Bernhard Simon, CEO Dachser. - Jako firma międzynarodowa jesteśmy odpowiedzialni za to, by patrzeć na globalizację przez pryzmat działań lokalnych, a także pomagać pielęgnować tożsamość i korzenie danej społeczności oraz wspierać osoby w trudnej sytuacji w tworzeniu czegoś nowego w ramach demokratycznych form społeczeństwa.

   Terre des hommes powstała w 1967 roku, co oznacza, że już od 50 lat wspiera potrzebujących, skupiając się głównie na najmłodszych, w słabo rozwiniętych zakątkach globu. W tym czasie organizacja zrealizowała 7 tysięcy projektów, w ramach których udało jej się dotrzeć z pomocą do ponad 15 milionów dzieci. Ta międzynarodowa instytucja charytatywna zajmuje się m.in. walką ze stosowaniem przemocy wobec nieletnich z Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej, a także zapewnianiem dostępu do edukacji i ochrony zdrowia. Działa również na rzecz ochrony środowiska i zasobów naturalnych.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 wrzesień 2017 13:11

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj