Zaloguj się

Świętokrzyskie z pierwszym nowoczesnym centrum magazynowo-logistycznym

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka
Bertus Servaas i Dorota Jagodzińska Bertus Servaas i Dorota Jagodzińska

Ponad 26 000 m kw. nowoczesnej powierzchni z przeznaczaniem pod logistykę powstanie w Kielcach dla Grupy VIVE. Inwestycję zrealizuje Panattoni Europe, a najemcę w negocjacjach warunków umowy najmu reprezentowała agencja AXI IMMO.

   Grupa VIVE, lider w branży recyklingu tekstyliów, zainauguruje budowę Panattoni Park Kielce. Konsorcjum wynajęło w nowo powstającej inwestycji dewelopera 26 200 m kw. nowoczesnej powierzchni dystrybucyjno-logistycznej. Na magazyn grupa przeznaczyła 24 836, a na biura i pomieszczenia socjalne 1 351 m kw. Budynek będzie certyfikowany w rygorystycznym systemie TAPA, adresowanym do branży logistycznej. Ponadto, w całości będzie wyposażony w żarówki LED, a strefa kompletacji (3 000 m kw.)  doświetlona zostanie światłem dziennym o współczynniku sięgającym 12,5 proc. Na wynajętej powierzchni prowadzone będą operacje logistyczne na rzecz Grupy VIVE i klientów zewnętrznych. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie roku, zaś ich zakończenie przewidziane jest na sierpień 2018 r.
   Obiekt dla Grupy VIVE jest jednym z 2 planowanych budynków w ramach nowo powstającej inwestycji Panattoni Park Kielce i jak komentuje Dorota Jagodzińska, dyrektor zarządzający Panattoni Europe, jest kolejnym krokiem w systematycznie wypełnianej przez Panattoni strategii realizacji projektów przemysłowych poza głównym nurtem lokalizacyjnym.

- Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni zarówno najemcy - Grupie VIVE, jak i lokalnym władzom za stworzenie możliwości do zadebiutowania w tej lokalizacji. Jestem przekonana, że zarówno Kielce, jak i Opole, Września, Białystok i Zielona Góra, których eksplorację w branży rozpoczęło Panattoni Europe, mają największy potencjał rozwojowy w perspektywie 2017/2018 roku - mówi Dorota Jagodzińska.

   Po uruchomieniu w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej VIVE Textile Recycling, technologii sterowania głosowego procesem sortowania i produkcji paliw płynnych, to kolejna inwestycja Agnieszki Servaas i Bertusa Servaas - właścicieli Grupy VIVE w Kielcach.

- Ze względu na prężny rozwój naszych spółek poszukiwaliśmy nie tylko dużej powierzchni magazynowo-logistycznej, ale także takiej, którą moglibyśmy elastycznie zarządzać. Zdecydowaliśmy się na wynajem powierzchni w Panattoni Park Kielce ze względu na dogodną lokalizację i możliwość dostosowania jej do najwyższych standardów. Jest to dla nas ważne, gdyż będą one miały bezpośrednie przełożenie na obsługę naszych klientów korzystających z usług kompleksowego zarządzania operacjami magazynowymi i transportowymi - komentuje Bertus Servaas, prezes zarządu VIVE Textile Recycling, właściciel większościowy spółek Grupy VIVE.

- Część obiektu zostanie przeznaczona do obsługi logistyki własnej Grupy VIVE, pozostała powierzchnia przewidywana jest do realizacji usług z zakresu logistyki kontraktowej, świadczonej przez Grupę dla klientów zewnętrznych. To pierwszy nowoczesny obiekt w województwie, który otworzy w regionie możliwość obsługi logistycznej dla klientów z różnych branż - dodaje Agnieszka Servaas, wiceprezes zarządu VIVE Textile Recycling.

- Cieszymy się, że mogliśmy reprezentować Grupę VIVE  przy tak znaczącej transakcji dla całego regionu Kielc. Uważamy, że przyczyni się ona do rozwoju logistyki i sektora magazynowego na tym rynku. Kielce to region z dużym potencjałem, którego atuty to doskonała lokalizacja na trasie Warszawa - Kraków i większa niż na tradycyjnych rynkach magazynowych dostępność pracowników - komentuje Danuta Dzierżak, Associate Director Industrial & Logistic AXI IMMO.

   Panattoni Park Kielce to nowy punkt na mapie powierzchni magazynowych oferowanych przez Panattoni Europe w województwie świętokrzyskim w południowo-wschodniej Polsce. W przyszłości składać się będzie z 2 budynków o łącznej powierzchni ponad 43 000 m kw. Park zlokalizowany jest tuż przy granicy administracyjnej Kielc, nieopodal drogi ekspresowej S7. Dzięki położeniu na trasie z Warszawy do Krakowa, w niedalekiej odległości od węzła Kielce Zachód, jest atrakcyjnym miejscem do prowadzenia operacji logistycznych. Inwestycja umożliwia elastyczne kształtowanie modułów, dzięki czemu odpowiada na oczekiwania najemców różnych branż.

Ostatnio zmieniany w środa, 27 wrzesień 2017 14:42
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe