logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ROHLIG SUUS Logistics wchodzi do Europy z usługą COD

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ROHLIG SUUS Logistics, jako jeden z nielicznych operatorów logistycznych na polskim rynku, rozszerzył obszar działania usługi COD poza granice naszego kraju. Od września firma zapewnia serwis dla kontrahentów zagranicznych, dostarczając przesyłki importowane z Europy do Polski.

   Z ofert zagranicznych sklepów internetowych korzysta coraz więcej Polaków poszukujących okazji cenowych oraz produktów, które są niedostępne na naszym rodzimym rynku. Dostawa towaru nie stanowi obecnie większej przeszkody w realizacji zlecenia, a zamówienie przesyłki "za pobraniem" - COD cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem internetowych konsumentów. Szczególnie tych, którzy obawiają się, że sprzedawca po otrzymaniu pieniędzy nie prześle im zamówionego towaru. Chcąc eliminować to ryzyko i podnosić satysfakcję e-klientów, wiele sklepów oferuje wskazaną wyżej formę płatności.
   Wspomniane tendencje potwierdza najnowsze badanie, przygotowane na zlecenie Trusted Shops - platformy przyznającej certyfikat jakości dla sklepów internetowych w zakresie ochrony zakupów e-klientów. Wynika z niego, że co dziesiąty kupujący ma problem z odzyskaniem zapłaty od internetowego sprzedawcy. 7 procent badanych nie otrzymało bowiem ani zakupionego produktu, ani pieniędzy, natomiast kolejne 4 procent miało trudności ze zwrotem przesyłki i odzyskaniem należnych im środków.
   Pierwszym partnerem korzystającym z nowej oferty był niemiecki kontrahent, z którym ROHLIG SUUS przeprowadził pilotaż projektu. Przebudowano systemowe interfejsy, umożliwiające transfer danych dotyczących zamówienia przesyłki "za pobraniem" między partnerem a operatorem oraz wprowadzono możliwość zarządzania walutami i przelicznikami kursów. ROHLIG SUUS pobiera zatem płatność od polskiego odbiorcy w złotówkach, zwracając je potem we wskazanej walucie i po uzgodnionym kursie. To dosyć skomplikowany proces, który może wiązać się ze stratami z tytułu różnic kursowych, przez co niewiele firm logistycznych decyduje się na wprowadzenie takiej usługi.
   Jak wskazuje Patryk Świderski International Groupage Product Director w ROHLIG SUUS Logistics - Dotychczas usługa pobrania była domeną transportów krajowych, jednak wraz ze stałym wzrostem oczekiwań klientów e-commerce, dotyczących usług dodatkowych, postanowiliśmy wprowadzić ten produkt do swojej oferty dla kontrahentów z zagranicy. Maksymalna kwota pobrania, jaką oferujemy wynosi 15 tys. zł / 3,5 tys. euro, więc jest to spora kwota w stosunku do tego, co oferuje europejska konkurencja - podkreśla przedstawiciel operatora.

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 listopad 2017 12:51

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Brązowe Godło dla DHL Express w programie Operator Logistyczny 2017

Brązowe Godło dla DHL Express w programie Operator Logistyczny 2017

DHL Express, dostawca i ekspert na rynku międzynarodowych przesyłek ekspresowych, zdobył Brązowe Godło w XIV...

Firma LOXX wsparła logistycznie Szlachetną Paczkę

Firma LOXX  wsparła logistycznie Szlachetną Paczkę

“Weekend cudów” za nami. W tym roku firma LOXX miała niezwykłą okazję uczestniczenia w przedsięwzięciu...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj