Zaloguj się

Sieć pizzerii Papa John’s wynajmuje powierzchnię w Ideal Distribution Center

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Amerykański gigant restauracyjny wciela w życie plany ekspansji na polskim rynku i wynajmuje blisko 1600 m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej i biurowej na warszawskim Okęciu. W procesie najmu właściciel marki skorzystał z usług doradczych agencji nieruchomości komercyjnych AXI IMMO.

      Papa John’s International to trzecia co do wielkości na świecie sieć pizzerii, w ramach której na 45 rynkach funkcjonuje ponad 5 tys. restauracji. Główna siedziba firmy znajduje się w Louisville, w stanie Kentucky. W październiku, w oficjalnym komunikacie, spółka ogłosiła ekspansję na nowe rynki, informując o podpisaniu porozumień na rozwój działalności m.in. Polsce, gdzie planowane jest otwarcie ponad 20 restauracji. Rozwój sieci prowadzony jest w modelu franczyzowym. W Polsce sieć jest prowadzona przez PJ Western Retail Investments Ltd., - jednego z największych franczyzodawców, który prowadzi 120 punktów na terenie Rosji i krajów Wspólnoty Niepodległych Państw.
   W Polsce PJ Western Retail Investments jest reprezentowany prawnie przez spółkę Lech Pizza Sp. z o.o., która podpisała kontrakt na wynajem 1055,6 m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej, 246 m kw. powierzchni biurowej oraz dodatkowe 284 m kw. na antresoli z przeznaczeniem na archiwum i zaplecze firmy w Ideal Distribution Center. W całym procesie od wyboru lokalizacji do negocjacji warunków umowy najmu, najemcę wspierała firma doradcza AXI IMMO.

- W ramach realizacji strategii wprowadzenia sieci restauracji Papa John’s na polski rynek przystąpiliśmy do poszukiwania odpowiedniej powierzchni z przeznaczeniem na nasze Centrum Jakości. Miejsce, gdzie są produkowane i składowane świeże podkłady do pizzy i produkty do ich przygotowania, które są dostarczane kilka razy w tygodniu do naszych restauracji. Wiedzieliśmy, że musi ona spełniać odpowiednie wymogi sanitarne i lokalizacyjne. Ostatecznie wybór padł na inwestycję Ideal Distribution Center, która spełnia nasze oczekiwania we wszystkich aspektach - komentuje Ewelina Rzedkowska, Operation Director Papa John’s Poland. 

- Kluczowym zadaniem było właściwe rozpoznanie potrzeb klienta. Okazało się, że podstawowe kryteria to standard budynku przystosowany do produkcji i obrotu artykułami spożywczymi oraz centralna i dobrze skomunikowana lokalizacja obiektu, która jest szczególnie ważna ze względu na wczesną fazę rozwoju biznesu. Cieszymy się, że obiekt który zaproponowaliśmy klientowi  wpisał się w jego potrzeby - mówi Karol Osiecki, Associate Director Industrial & Development w AXI IMMO Group.

   Ideal Distribution Center to centrum dystrybucyjne w formacie Small Business Unit, które łączy funkcje magazynowe i biurowe.  Składa się z sześciu budynków magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni 40 tys. m kw. Pomieszczenia biurowe, które bezpośrednio przylegają do hal magazynowych pełnią dla  nich funkcję zaplecza administracyjnego oraz socjalnego. Lokalizacja ok. 9 km od centrum Warszawy, w niedalekiej odległości od lotniska Okęcie, węzła autostrady S2/A2 Salomea - Wolnica oraz drogi łączącej Trasę Katowicką z Alejami Jerozolimskimi, czyni z Ideal Distribution Center idealne miejsce z perspektywy logistyki i rozwoju biznesu.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 13 listopad 2017 11:27
Zaloguj się by skomentować