Zaloguj się

OT Logistics oferuje pomoc w handlu z Chinami

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Spółka OT Logistics S.A. powołała do życia Dział Logistyki Intermodalnej, oferujący usługi transportowe przy imporcie towarów z Chin i eksporcie do tego kraju. W ramach nowej oferty OT Logistics umożliwia klientom połączenia pomiędzy 13 terminalami w Chinach oraz 2 terminalami w Polsce - w Łodzi i w Małaszewiczach przy granicy z Białorusią.

   Nowa usługa kierowana jest do firm chcących skorzystać z tzw. "Nowego Jedwabnego Szlaku", rozwijanego lądowego kanału transportowego łączącego Chiny i kraje Azji Środkowej z Europą. Wykorzystanie transportu kolejowego pozwala na szybszy transport towarów z Dalekiego Wschodu - transport kolejowy z Chin trwa ok. 14 dni w porównaniu do ponad miesiąca potrzebnego dla transportów morskich. Oferta stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie klientów kontaktami handlowymi z Chinami, w szczególności w zakresie importu towarów do Polski. W ramach usługi klienci mogą zamówić transport pełnokontenerowy (FCL), jak również skorzystać z możliwości transportu drobnicowego (LCL). Pozwala to na dopasowanie usługi również do potrzeb mniejszych firm.

- Oferta Działu Logistyki Intermodalnej jest bardzo atrakcyjna dla klientów, ponieważ umożliwia zamówienie usługi "door-to-door". Za klientów zajmujemy się całym procesem transportowym, od pobrania towaru w fabryce, poprzez odprawę celną w Chinach, po odprawę celną w Polsce i dostawę pod drzwi zamawiającego - powiedział Kamil Skoneczny, dyrektor Działu Logistyki Intermodalnej. - Oferta skierowana jest zarówno dla indywidualnych klientów, jak i dla firm spedycyjnych.

   Uruchomienie nowego serwisu transportowego jest zgodne ze strategią Grupy Kapitałowej OT Logistics, która zakłada m.in. uzyskanie pozycji wiodącego operatora transportowo-logistycznego w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w perspektywie do 2021 roku.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 04 grudzień 2017 13:55
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe