Zaloguj się

Absolwentom MWSLiT powodzi się nieźle

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Absolwenci Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu najlepiej opłacanymi pracownikami na Dolnym Śląsku według raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

    Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu to uczelnia znana od 18 lat z wysokiej jakości kształcenia na kierunkach, takich jak: logistyka, transport, budownictwo, zarządzanie. Uczelnia dostaje regularnie, co roku, wiele prestiżowych nagród, np.: certyfikat Wiarygodna Szkoła (nieprzerwanie od 2005 r.), Dobra Uczelnia Dobra Praca (nieprzerwanie od 2010 r.), czy też certyfikat przyznawany przez Akademickie Centrum Informacyjne - Najbardziej innowacyjna i kreatywna uczelnia w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych (2017). Uczelnia posiada również akredytację CILT - The Chartered Institiute of Logistics and Transport - UK, najważniejszej i najstarszej instytucji na świecie, założonej przez ekspertów i wykładowców akademickich w dziedzinie logistyki i transportu.
   Jednak najnowsze dane Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie pozostawiają najmniejszych złudzeń i pokazują jasno, iż Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu to uczelnia z największym potencjałem, dzięki czemu absolwenci kierunku logistyka po zakończeniu studiów zarabiają najwięcej na Dolnym Śląsku, porównując inne dolnośląskie uczelnie publiczne i niepubliczne.
   Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wdrożyło Ogólnopolski System Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych (http://ela.nauka.gov.pl). Głównym źródłem informacji są dane administracyjne pochodzące z  systemu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz z systemu POL-on, czyli z systemów informacji o szkolnictwie wyższym wspierających pracę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
   W raporcie zostały zbadane różne aspekty kariery zawodowej absolwentów, takie jak: średnie zarobki brutto, czas jaki absolwenci spędzają na pracy, dalszych studiach, opiece nad dziećmi, czy na bezrobociu. Badanie zostało przeprowadzone w ciągu roku po otrzymaniu dyplomu ukończenia studiów. Z wyników przedstawionych przez Ministerstwo jasno wynika, że absolwent studiów magisterskich w MWSLiT we Wrocławiu zarabia najwięcej na Dolnym Śląsku, bo aż 4277 zł brutto, przewyższając inne dolnośląskie uczelnie publiczne, jak i niepubliczne. Co najważniejsze, wszyscy absolwenci MWSLiT we Wrocławiu, według tego badania, po uzyskaniu dyplomu znajdują pracę. Patrząc na studia I stopnia, absolwenci Uczelni zarabiają 3620 zł brutto i znajdują się w ścisłej czołówce najlepiej zarabiających absolwentów. Zajmują również najwyższe miejsce wśród absolwentów podejmujących pracę na etacie.

Ostatnio zmieniany w środa, 20 czerwiec 2018 15:49
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe