Zaloguj się

Amazon rozszerza w Polsce działalność badawczo-rozwojową i tworzy nowe miejsca pracy w centrach logistyki e-commerce

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Amazon ogłosił, że zatrudnia na stałych umowach o pracę w Polsce już ponad 14 000 pracowników i wciąż rekrutuje. Firma poszukuje osób o zróżnicowanych umiejętnościach, wykształceniu i doświadczeniu zawodowym, które dołączą do Amazona zarówno na stanowiska poziomu początkowego, jak i managerskie oraz wysoce specjalistyczne.

    W Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku wyspecjalizowane zespoły tworzą innowacyjne rozwiązania dla produktów i usług firmy, które są wdrażane na całym świecie. Ponad 450 pracowników odpowiedzialnych za działalność badawczo-rozwojową pracuje między innymi nad rozwijaniem takich technologii jak wirtualna asystentka głosowa Alexa. Do końca 2018 r. Centrum planuje zatrudnić kolejnych 200 pracowników, zwiększając tym samym ich liczbę do 650.

- Polska to nie tylko centrum rozwoju światowej klasy innowacji, ale także niewyczerpane źródło talentów, dlatego cieszymy się mogąc ogłosić, że nasze Centrum rozpoczyna rekrutację nowych pracowników, w tym specjalistów w zakresie przetwarzania języka naturalnego czy programistów - powiedział Rafał Kukliński, dyrektor Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

- Pracujemy nad stworzeniem najkorzystniejszych warunków dla inwestycji w Polsce w oparciu o trzy główne elementy: lepsze prawo, przyjazne otoczenie biznesu i wspierająca administracja oraz wyspecjalizowana kadra pracownicza i naukowa. Od 2014 roku Amazon rozwija centrum R&D w Gdańsku, co jest dla nas szczególnie istotne. Polska stawia na zaawansowane technologicznie inwestycje - powiedział Tadeusz Kościński, Wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii.

   W tym roku firma planuje rozszerzyć zespół przyjmując nie tylko kolejnych absolwentów i stażystów m.in. na stanowiskach technicznych i operacyjnych, ale także stworzyć znaczną liczbę stałych miejsc pracy w swoich 5 Centrach Logistyki E-Commerce w Polsce. Zatrudnienie znajdują w nich osoby o zróżnicowanych umiejętnościach i wiedzy specjalistycznej z zakresu analizy biznesowej, HR, inżynierii czy zarządzania łańcuchem dostaw.

- Sieć logistyki Amazon w Europie cały czas się rozwija, dlatego nieustannie poszukujemy utalentowanych pracowników, którzy dołączą do naszych istniejących już Centrów, jak i tych, które dopiero rozpoczną działalność - powiedział Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie. - Nie bylibyśmy w stanie zatrudniać tak dużej liczby pracowników na tak konkurencyjnym rynku, jakim jest Polska, gdyby nie świetne warunki pracy, niezwykle atrakcyjne wynagrodzenie i liczne możliwości rozwoju zawodowego, które oferuje Amazon. Cieszę się, że będę mógł powitać wszystkich nowych pracowników, którzy dołączą do naszego zespołu operacyjnego w 2018 r.

   Amazon oferuje wszystkim zatrudnionym atrakcyjne wynagrodzenie oraz bogaty pakiet świadczeń dodatkowych, w tym: prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie czy zniżki pracownicze. Co więcej, mają oni także możliwość wzięcia udziału w innowacyjnym programie Postaw na Swój Rozwój. W jego ramach, osoby na stanowiskach początkowych z ponad rocznym stażem pracy, otrzymują dofinansowanie nawet 26 tys. złotych w ciągu czterech lat na opłacenie wybranych kursów i szkoleń.
   Oprócz tworzenia nowych miejsc pracy, Amazon kontynuuje także współpracę z polskimi przedsiębiorcami, chcącymi rozszerzyć swoją działalność, oferując im możliwość udziału w takich programach jak: Sprzedawaj na Amazon, Fulfillment by Amazon, Amazon Web Services, czy Kindle Direct Publishing. Już ponad 7 200 polskich przedsiębiorstw korzysta z usług Amazona i realizuje z powodzeniem swoją sprzedaż poprzez strony firmy.
   Amazon działa w Polsce od 2014 r. Do tej pory firma wygenerowała w kraju już ponad 4 mld złotych inwestycji - w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, 5 nowoczesnych Centrów Logistyki E-Commerce w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz Wrocławiu (gdzie znajdują się dwa obiekty firmy), a także oddział Amazon Web Services w Warszawie.

Ostatnio zmieniany w środa, 20 czerwiec 2018 15:53
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe